Niemiec trzeci w klasyfikacji końcowej Settimana Lombarda

Przemysław Niemiec z grupy Miche zajął trzecie miejsce w 40. edycji kolarskiego wyścigu Settimana Lombarda. Ostatni etap wygrał Włoch Riccardo Ricco, ale ze zwycięstwa w zawodach cieszył się jego rodak Michele Scarponi.

Najlepszy z dużej grupy Polaków startujących we Włoszech Niemiec, w poniedziałek był 15. W klasyfikacji końcowej stracił do Scarponiego 37 sekund. Zawodnik Miche wygrał klasyfikację górską i był siódmy w punktowej.

W wyścigu udanie zaprezentował się również Bartosz Huzarski. Triumfował na pierwszym etapie, później był aktywny i uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej. W końcowej zajął 11. lokatę.