Nowotarskie derby w hokejowym PP odwołane

SSA Wojas Podhale nie rozegra w czwartek w ramach hokejowego Pucharu Polski meczu z pierwszoligowym nowotarskim zespołem MMKS. Zarząd klubu wystąpił do PZHL z wnioskiem o przesunięcie terminu derbowego spotkania z powodu niepełnego składu drużyny.

"Wystąpiłem do wydziału gier i dyscypliny PZHL z prośbą o przesunięcie terminu rozegrania naszych spotkań w ramach Pucharu Polski. Powodem takiej decyzji zarządu klubu SSA Wojas Podhale jest - wyłącznie ze strony formalnej - niepełny skład drużyny" - powiedział PAP prezes nowotarskich "Szarotek" Andrzej Podgórski.

Reklama

Według Podgórskiego klub nie mógł skompletować odpowiednich dokumentów. "Z różnych powodów, między innymi wyznaczenia tak szybkiego terminu pierwszego meczu, my nie mogliśmy dostarczyć do Polskiego Związku Hokeja na Lodzie pełnej dokumentacji zawodników. Wszystkie formalności mamy dopełnione jedynie wobec 11 naszych hokeistów, pozostałych kilkunastu musi poczekać".

Prezes dodał, że zwrócił się także do klubów biorących udział w rozgrywkach pucharu o zgodę na przesunięcie terminu meczów pierwszej i drugiej rundy. "Czekam na odpowiedź PZHL i drużyn, ale jest już pewne, że dziś nie będziemy w stanie zagrać. Nie możemy w niepełnym składzie wystartować w Pucharze Polski. To byłoby z naszej strony niepoważne".

Zapytany o to, czy zarząd klubu bierze pod uwagę brak zgody PZHL i drużyn na zmianę terminu rozgrywek Andrzej Podgórski powiedział, że tego wariantu wolałby nie rozważać. "Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle i znajdziemy jakieś dogodne rozwiązanie. Wszyscy mamy za sobą trudne dyskusje nad przyszłością polskiego hokeja i w nowy sezon wchodzimy z większymi lub mniejszymi opóźnieniami formalnymi, to pozwala nam liczyć na zrozumienie tak w Związku jak i w klubach".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pzhl | Podhale Nowy Targ | przesunięcie | odwołane | derby

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje