Obrońcy Kłys i Noworyta zostają w Comarch Cracovii

Dwaj obrońcy Jarosław Kłys i Patryk Noworyta przedłużyli kontrakty z hokejowym wicemistrzem Polski Comarch Cracovią - poinformował klub na swoim serwisie internetowym.

Fani hokeja pod Wawelem obawiali się, że wychowankowie Unii Oświęcim zdecydują się wrócić do macierzystego klubu, któremu udało się ustabilizować sytuację finansową dzięki sponsorowi - firmie Aksam. Jednak obaj etatowi reprezentanci Polski zdecydowali się przyjąć warunki zaproponowane przez krakowski klub.

Reklama

Jarosław Kłys jest pewniakiem w kadrze Wiktora Pysza, która przygotowuje się do mistrzostw świata dywizji I, które 17 kwietnia rozpoczną się w słoweńskiej Lublanie.

W tym roku w reprezentacji zabrakło Patryka Noworyty, który wraca do sił po makabrycznej kontuzji, jaką odniósł podczas meczu z Wojasem Podhalem Nowy Targ w końcówce sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Hokejowej. Po strzale jednego z rywali krążek trafił go w skroń. Sytuacja wyglądała koszmarnie. Hokeista stracił sporo krwi, ale o własnych siłach zjechał z lodu, a późniejsze badania nie wykazały poważniejszego urazu.

Wcześniej nową umowę z "Pasami" - również roczną - podpisał inny obrońca Tomasz Landowski.

Hokeistom Comarch Cracovii nie udało się w tym sezonie obronić tytułu mistrzowskiego. Gładko pokonali rywali w ćwierćfinale i półfinale, ale w decydujących starciach o złoty medal nie sprostali Wojasowi Podhalu Nowy Targ.

www.cracovia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław | klub | obrońcy | Comarch

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje