Organika do końca sezonu bez Marty Wójcik

Rozgrywająca Organiki Budowlani Łódź Marta Wójcik w tym sezonie nie pojawi się już na parkiecie. We wtorek doznała kontuzji lewego kolana. Początkowo mówiono o skręceniu, jednak po szczegółowych badaniach okazało się, że doszło do zerwania więzadeł.

"Jeszcze nie ochłonęliśmy po tej informacji. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że kontuzja nie będzie tak poważna. Teraz musimy usiąść i zastanowić się, co dalej. Martę na pewno czeka operacja i sześciomiesięczna przerwa w treningach. W tym sezonie na pewno już nie zagra. Zostaliśmy z jedną i to bardzo młodą rozgrywającą" - powiedział prezes i menedżer Organiki Marcin Chudzik.

Reklama

Dodał, że klub będzie się starał znaleźć nową zawodniczkę na tę pozycję, choć w trakcie sezonu jest to bardzo trudne zadanie.

"Polski rynek jest ubogi, więc prawdopodobnie będziemy szukać za granicą" - wyjaśnił.

28-letnia rozgrywająca doznała urazu pod koniec drugiego seta meczu Ligi Mistrzyń z Modranską Prostejov (3:2). To druga taka kontuzja w jej karierze. Cztery lata temu Wójcik (wówczas pod panieńskim nazwiskiem Pluta) zerwała więzadła w prawym kolanie.

"Marta grała wówczas w Bydgoszczy. Jak doznała kontuzji, to jej klub spadł z ligi. Oby teraz ta historia się nie powtórzyła" - powiedział Chudzik.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy i gdzie Wójcik będzie operowana.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Budowlani Łódź

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje