Otylia: Bywają ciężkie momenty

"Po wielu latach sukcesów należy mi się to, że mogę wrócić bez medalu" - powiedziała na łamach "Super Expressu" Otylia Jędrzejczak po powrocie z nieudanych dla niej mistrzostw Europy w Eindhoven.

"Przeanalizowałam, co się stało i jestem święcie przekonana, że gdybym wykonała cały plan treningowy, to bym pływała jak trzeba. Niestety, choroby i antybiotyki zrobiły swoje" - dodała Otylia Jędrzejczak.

Reklama

"Spodziewałam się, że wypadnę lepiej, bo nawet w okresie ciężkich treningów nieraz pływałam szybciej niż w Eindhoven. Przez choroby mam zaległości treningowe, od grudnia straciłam z tego powodu około sześciu tygodni treningów i około trzystu kilometrów w wodzie" - tłumaczyła mistrzyni olimpijska.

"Bywają ciężkie momenty, gdy rano wstaję na trening i zadaję sobie pytanie: "Po co to robisz, skoro osiągnęłaś wszystko, co chciałaś?". Ale zawsze potem pojawia się dodatkowa mobilizacja. Chcę wystartować w Pekinie. Przecież nie będę rezygnować na niespełna pół roku przed imprezą, do której przygotowuję się cztery lata" - wyznała Otylia Jędrzejczak, która nadal nie ma olimpijskiego minimum.

"Będę prosiła związek, aby uznał moje wyniki z ubiegłego roku, wystarczają na minimum. Albo dał mi szansę osiągnięcia minimum w innym terminie" - zakończyła.

Super Express/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jędrzejczak | Otylia Jędrzejczak | otylia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje