Paweł i Piotr Brożkowie piłkarzami Trabzonsporu

Występujący ostatnio w Wiśle Kraków bracia Paweł i Piotr Brożkowie podpisali w środę kontrakty z liderem tureckiej ekstraklasy piłkarskiej - Trabzonsporem Trabzon. Na oficjalnej konferencji prasowej zaprezentowali się mediom w bordowo-niebieskich koszulkach nowego klubu.

"Umowy obowiązują do czerwca 2013 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon" - powiedział PAP menedżer Brożków Bartłomiej Bolek, który wcześniej prowadził sprawę transferu z Wisły do Trabzonsporu Arkadiusza Głowackiego.

Reklama

W Trabzonie Paweł Brożek będzie występował z numerem 32., a Piotr z 14.

27-letni bliźniacy zamieszkają na tym samym osiedlu co Głowacki. Nie będą mieli problemów z porozumiewaniem się po turecku, bowiem do ich dyspozycji będzie tłumacz.

W poniedziałek kontrakt z innym klubem tamtejszej ligi - Konyasporem Konya parafował Mariusz Pawełek. On również do niedawna grał w Wiśle, a jego menedżerem jest również pochodzący z Libiąża 31-letni Bolek.

"Czy to najlepszy tydzień w mojej karierze? Z pewnością jestem skuteczny, przeprowadziłem już trzy transfery do drużyny lidera rozgrywek" - dodał Bolek.

Turecki klub zapłacił za Brożków 2,8 mln euro.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Brożek | Piotr Brożek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama