Paweł Sitko wzmocni Arkę Gdynia?

Jak podaje oficjalny serwis internetowy Arki Gdynia, we wtorkowym treningu drużyny uczestniczył reprezentant Białorusi Paweł Sitko.

- Sitko jest reprezentantem Białorusi, który posiada już określoną renomę. Ten zawodnik nie potrzebuje obserwacji, gdyż doskonale wiemy na co go stać. Obowiązują pewne kanony, których nie zamierzamy łamać. Jedyne testy, jakie musi przejść to testy medyczne i wydolnościowe - serwis Arki cytuje słowa dyrektora sportowego klubu, Andrzeja Czyżniewskiego.

Reklama

Oficjalna witryna internetowa Arki przytacza także opinię Czyżniewskiego na temat możliwości pozostania Sitki w klubie na stałe. - Trener Chojnacki pozytywnie wyraził się o Pawle. Dlatego w najbliższych dniach usiądziemy do rozmów na temat indywidualnego kontraktu. Kiedy już dowiemy się jakie są oczekiwania zawodnika, to będziemy mogli podjąć rozmowy z FK Witebsk - zakończył dyrektor sportowy Arki.

Poza tym serwis Arki poinformował o zgodzie klubu na wyjazd Marcina Chmiesta do Szkocji. Zawodnik przejdzie 10-dniowe testy sportowo-medyczne w zespole szkockiej Premier League, Hamilton Academical Football.

Chmiest pojawił się w Arce Gdynia po degradacji klubu z ekstraklasy za czynny udział w aferze korupcyjnej w polskim futbolu. Wychowanek Grębałowianki w ówczesnej II lidze nie zdobył jednak ani jednej bramki, a jego konto co miesiąc zasilała pokaźna gaża, która później stała się zarzewiem konfliktu z przełożonymi.

Marcin Chmiest jest jednym z zawodników, których ówczesny trener Arki, Wojciech Stawowy ściągał do Gdyni mając kompetencje do negocjacji kontraktów z piłkarzami.

Czytaj także:

MARCIN CHMIEST NA TESTACH W SZKOCJIKLIKNIJ!

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | testy | serwis | Gdynia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama