Paweł Zagumny: Wygraliśmy zasłużenie

- Był to dla nas dość ciężki mecz, ale nie ma się co dziwić, bo graliśmy pod presją wywalczenia awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata. Wygraliśmy zasłużenie to spotkanie, a co najważniejsze - osiągnęliśmy swój cel i bardzo się z tego cieszymy - powiedział na konferencji prasowej po meczu Polska-Słowacja, Paweł Zagumny.

Oto, co po meczu Polska - Słowacja (3-0) powiedzieli jego bohaterowie.

Reklama

Michał Masny (kapitan reprezentacji Słowacji): - Gratuluję zespołowi polskiemu zwycięstwa. Myślę, że było to dobre spotkanie, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Obie drużyny pokazały dobrą siatkówkę na wysokim poziomie i myślę, że kibice mogli być zadowoleni. Wygrała ten mecz drużyna lepsza.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): - Był to dla nas dość ciężki mecz, ale nie ma się co dziwić, bo graliśmy pod presją wywalczenia awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata. Wygraliśmy zasłużenie to spotkanie, a co najważniejsze - osiągnęliśmy swój cel i bardzo się z tego cieszymy.

Emanuele Zanini (trener reprezentacji Słowacji): - Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy dość agresywnie, w przeciwieństwie do wczorajszego meczu przeciwko Francuzom. Walczyliśmy z Polakami jak równy z równym przez jedną część meczu, ale żeby dorównać im kroku w całym spotkaniu, brakowało nam odpowiedniego przygotowania fizycznego i taktycznego. W tych elementach ustępowaliśmy przeciwnikowi. Gratuluję drużynie polskiej awansu do mistrzostw świata. W dużej mierze zadecydowała o tym postawa Bartosza Kurka, który bez wątpienia był dziś najlepszym zawodnikiem i napędzał grę Polaków.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się osiągnąć cel, jakim było wywalczenie awansu na mistrzostwa świata, mimo problemów, z jakimi po drodze do tych kwalifikacji musieliśmy się zmierzyć. Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, sztabowi ludzi, którzy pracują dla naszej reprezentacji oraz wspaniałej publiczności, która jak zawsze nas wspierała.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Słowacja | Pod presją | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje