Phelps chodzi w ortopedycznym bucie

Ośmiokrotny mistrz olimpijski z Pekinu, amerykański pływak Michael Phelps, który doznał urazu stawu skokowego w wypadku samochodowym w Baltimore, chodzi w specjalistycznym ortopedycznym obuwiu. But, który okrywa prawą nogę 14-krotnego złotego medalisty sięga pod kolano. Mimo kontuzji Phelps nie przerwał treningów.

Phelps w czarnym bucie pojawił się w telewizji w debiutanckim odcinku programu reality show, którego gospodarzem jest inna wielka gwiazda światowego sportu - koszykarz Shaquille O'Neal.

Reklama

"Byłem w tym tygodniu w wodzie. Mogę trenować. Wszystko jest pod kontrolą. To tylko prewencja" - powiedział Phelps.

Do wypadku samochodowego doszło 13 sierpnia. Prowadzony przez Phelpsa Cadillac Escalade zderzył się Hondą Accord. Zawodnik i towarzyszące mu dwie osoby wyszli z wypadku bez szwanku, natomiast kierująca Hondą Amanda E. Virkus trafiła do szpitala na obserwację.

Kontuzja nie jest jedyną niemiłą konsekwencją kraksy. Co prawda policja stwierdziła, że pływak nie był winny wypadku (to kobieta wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle) ale okazało się, że miał nieważne prawo jazdy i musiał tłumaczyć się przed sądem.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: chodzić | pływak | phelps

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama