Philippe Blain: I tak awansuje Francja...

- Mam nadzieję, że obejrzą państwo w ciągu tych trzech dni dobrą siatkówkę, kawałek dobrego spektaklu, a na końcu i tak awansuje Francja - powiedział Philippe Blain, trener reprezentacji Francji, na konferencji prasowej przed turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata, który jutro rozpocznie się w Gdyni.

- Bardzo prosta jest recepta na to, by zakwalifikować się do przyszłorocznych mistrzostw świata. Ta kwalifikacja jest bardzo ważna, nie tylko dla naszych drużyn, ale też dla naszych narodowych federacji. Recepta jest prosta - trzeba być lepszym od dwóch drużyn - dodał Blain.

Reklama

- Naszym głównym celem w tym roku jest dobry wynik na mistrzostwach Europy w Turcji, ale oczywiście nie przyjechaliśmy tutaj tylko po to, by stać na parkiecie i przyglądać się jak inni będą wygrywali - oświadczył trener reprezentacji Słowenii, Gregor Hribar - Również mamy zamiar awansować do przyszłorocznych mistrzostw świata. Dla nas byłoby to ekstraordynaryjne osiągnięcie, bo nigdy na mundialu nie graliśmy. Będziemy walczyć o każdą piłkę, o każdy punkt i o każdego seta.

- Moim zadaniem jest otworzyć nową erę w historii słowackiej siatkówki poprzez awans do mistrzostw świata - deklaruje trener reprezentacji Słowacji, Emanuele Zanini - Oczywiście faworytami turnieju, z całym szacunkiem dla Słowenii, są reprezentacje Francji i Polski. Dla nich poziom mistrzostw świata jest normalnym poziomem. My chcemy na ten poziom dopiero wskoczyć i to jest nasz główny cel.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: recepta | Francja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje