Po 70 latach hokej wraca na stadion olimpijski w Helsinkach

W lutym na stadionie olimpijskim w Helsinkach rozegrany zostanie mecz hokejowy fińskiej ligi. Po raz ostatni hokeiści grali na tym obiekcie 70 lat. 17 lutego 1941 roku, ku rozpaczy 1183 widzów, Finlandia przegrała ze Szwecją aż 0-11.

Fińskie media przypominają, że tak mała liczba widzów na nowoczesnym obiekcie zbudowanym w 1938 roku na odwołaną olimpiadę w 1940 roku spowodowana była "nieprawdopodobnymi mrozami" i brakiem "napojów rozgrzewających".

Reklama

Tym razem już w grudniu sprzedano 32 tysiące biletów na mecz pomiędzy zespołami Jokerit i HIFK, nazywany tradycyjnie "zimowym klasykiem", który odbędzie się dokładnie w 70. rocznicę poprzedniego.

- Zainteresowanie meczem jest ogromne i właściwie bilety były rozrywane. Zostało nam już tylko dwa tysiące wejściówek, na które zapisało się kilka tysięcy osób - powiedział dyrektor Jokerit Jarmo Kekalainen.

- Jesteśmy zadowoleni nie tylko z ogromnego zainteresowania spotkaniem, lecz z pobicia skandynawskiego rekordu. Na mecz hokejowy w grudniu ubiegłego roku pomiędzy Froelundą i Faerjestad w Goeteborgu na stadionie Ullevi przyszło 31.144 widzów. My będziemy mieli, pomimo panujących zawsze w lutym mrozów, aż 34 tysiące - dodał.

Organizatorzy podkreślili, że sytuacja dzisiejsza rożni się od czasów wojennych i zapowiedzieli przygotowanie ogromnych ilości gorącej kawy, którą widzowie będą mogli się wzmocnić i dzięki temu obejrzeć na żywo "fascynujące zimowe przedstawienie".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stadiony | hokej | Stadion Olimpijski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje