Podglądali Zahorskiego

Sobotni mecz Górnika Zabrze z Groclinem, miał być pojedynkiem elektryzującym i ciekawym. W rzeczywistości podczas spotkania, więcej mówiło się o zasiadających na trybunach, zachodnich menadżerach, aniżeli o wydarzeniach na murawie.

Zahorski i Sikora - to bezdyskusyjnie jedni z najbardziej wyróżniających się piłkarzy Orange Ekstraklasy. Różni ich jedynie to, że ten pierwszy jest ulubieńcem selekcjonera reprezentacji Polski - Leo Beenhakkera, drugi natomiast, mimo wielu pochlebny opinii o jego grze, nie zyskał uznania w oczach Holendra.

Reklama

Jedno jest pewne: to właśnie z powodu obu zawodników, w sobotni wieczór na stadionie Górnika, zasiedli menadżerowie znanych, zachodnich klubów.

Manchester United, Murcia, Osasuna Pampeluna, Racing Santander, Ascoli, Hannover - skauci tych dużych piłkarskich "firm", przyglądali się grze piłkarzy Górnika i Groclinu.

"Mogę zdradzić, że menadżerowie, zresztą dobrzy znajomi moi i Ryśka Szustera, pojawili się na Rosevelta głównie ze względu na Sikorę i Radka Majewskiego" - mówi w "Przeglądzie Sportowym" dyrektor Górnika Krzysztof Hetmański.

Nie jest także tajemnicą, że na celowniku zachodnich menadżerów znalazł się Tomasz Zahorski, o którym mówi się jednak, że nie opuści drużyny trenowanej przez Ryszarda Wieczorka.

"Zahorski nie jest na sprzedaż" - krótko ucina Hetmański w "Przeglądzie Sportowym"

W Zabrzu można usłyszeć głosy o przejęciu przez Allianz większościowego pakietu akcji klubu i to właśnie sponsor Zabrzan, powiedział zdecydowane nie, dla ewentualnego transferu Zahorskiego.

Włodarze Allianz i Górnika, już myślą o następnym sezonie. Do Zabrza ma trafić Hermes - do niedawna kapitan Korony Kielce, z którą rozwiązał kontrakt oraz Marcin Robak, także gracz Kolportera.

Nowy sezon może być dla Górnika Zabrze przełomowym, a kibice i działacze wiążą z nowymi rozgrywkami duże nadzieje. Biorąc pod uwagę fakt, iż zdegradowana zostanie prawdopodobnie Korona Kielce i Zagłębie Lubin, Zabrzanie po kilku wzmocnieniach kadrowych mogą namieszać w Orange Ekstraklasie.

Dowiedz się więcej na temat: podglądanie | Zabrze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama