Polak potrafi

Trwa czarna passa piłkarskiej reprezentacji Polski. Za kadencji Jerzego Engela nie udało się jeszcze naszym orłom odnieść żadnego zwycięstwa.

W towarzyskim meczu w Bukareszcie polscy piłkarze jedynie zremisowali z Rumunią 1:1. Bramkę w reprezentacyjnym debiucie strzelił Emmanuel Olisadebe.

Od początku spotkania można było zauważyć, że najpewniejszą formacją w polskiej drużynie jest defensywa. Brak zgrania w linii pomocy i ataku sprawiał, że polscy piłkarze nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W 21. minucie bramkę dla Rumunów strzelił pięknym strzałem Ilie. Nie bez winy przy utracie bramki był bramkarz Jerzy Dudek, który wyszedł za daleko nad przedpole bramki i uderzona przez Ilie przelobowała naszego bramkarza. Do remisu nasi piłkarze doprowadzili dopiero w 79. minucie, kiedy to Emmanuel Oliadebe wepchnął piłkę do bramki z najbliższej odległości. Zatem piłkarz Polonii Warszawa wspaniale zadebiutował w reprezentacji Polski.