"Polakom zabrakło umiejętności"

Kazimierz Kmiecik, który na stadionie Wisły obserwował środowe piłkarskie spotkanie towarzyskie Polska - USA (0:3), po jego zakończeniu podkreślał mądrą grę taktyczną gości. To ona - według niego - zadecydowała o ich zwycięstwie.

"Amerykanie mądrze grali taktycznie. Nie pozwalali Polakom na rozwinięcie skrzydeł. Godna podkreślenia jest ich bardzo dobra gra w defensywie, zarówno w liniach obronnych, jak i pomocy. Z kolei napastnicy właściwie się przesuwali na boisku i nasi piłkarze mieli utrudnione zadanie aby stworzyć sobie sytuacje strzeleckie" - powiedział Kazimierz Kmiecik.

Reklama

Według niego Polakom nie zabrakło ambicji, lecz raczej umiejętności w tym dniu: "Wiadomo, że Amerykanie przyjechali, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Z kolei po naszych piłkarzach widać było, że chcieli wygrać. Chociażby po tym, że grali do przodu, ale nie stworzyli sobie dobrych sytuacji. W takim meczu powinny być co najmniej trzy, cztery dobre okazje do zdobycia gola."

Kazimierz Kmiecik to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Wisły Kraków. Był jej zawodnikiem w latach 1967-1982. Rozegrał 304 mecze ligowe; strzelił 153 gole. W reprezentacji Polski zagrał 35 spotkań, w których zdobył 8 goli.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Amerykanie | Kazimierz | umiejętności

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje