Policyjny protest przed Euro

Największy związek zawodowy policjantów austriackich (FSG) protestuje przeciwko warunkom pracy podczas piłkarskich mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii.

Głównym postulatem FSG jest poprawa warunków zakwaterowania. 400 z 650 miejsc noclegowych proponowanych policjantom jest - zdaniem FSG - "nie do przyjęcia".

Reklama

- Proponowano nam miejsca, które najpierw powinny być odremontowane - powiedział przedstawiciel policji wiedeńskiej Josef Sbrizzai. Jedna z kwater miała tylko dwie toalety na stu funkcjonariuszy.

- Przedstawiliśmy nasze postulaty pół roku temu, ale nic się nie zmieniło - podkreślił Sbrizzai na 80 dni przed rozpoczęciem turnieju.

Rzecznik policji narzekał na brak informacji z ministerstwa spraw wewnętrznych na temat liczby sił porządkowych, które mają być zmobilizowane na czas mistrzostw. Oczekuje się, że w czerwcu przyjedzie do Austrii i Szwajcarii od 1,6 do 2 mln kibiców piłkarskich.

Kolejnym postulatem FSG jest wynagrodzenie za godziny nadliczbowe. - Ministerstwo spraw wewnętrznych dysponuje takim samym budżetem jak w poprzednim roku - zauważył z niepokojem Sbrizzai.

Ponadto policjanci domagają się jednego-dwóch gorących posiłków dziennie, wydzielonych miejsc w szpitalach dla rannych funkcjonariuszy, by uniknąć ewentualnych konfrontacji z pseudokibicami, i dłuższych przerw w pracy.

- Negocjacje z ministerstwem trwają, ale powinny się zakończyć przed połową kwietnia, by był czas na przykład na odnowienie budynków noclegowych. Jeśli rozmowy nie przyniosą efektu, rozważymy inne środki - przestrzegł Josef Sbrizzai.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: akcja protestacyjna | policyjny protest

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje