Poprawia się stan rannych kolarzy

Stan zdrowia większości z czternastu nastoletnich rowerzystów, którzy zostali ranni w wypadku, do którego doszło w piątek w Kaliszu, poprawia się - poinformował w sobotę rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego - dr Artur Tarasiewicz.

- Wszystko idzie w dobrym kierunku, nie ma żadnych powikłań. Wykluczone zostało podejrzenie stłuczenia płuca i serca u jednego z hospitalizowanych - podkreślił.

Reklama

Trzech nastolatków przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), ale ich stan po operacjach jest stabilny. - Prawdopodobnie jeden z nich, który miał złamane podudzie i samodzielnie oddycha, jeszcze w sobotę zostanie przeniesiony na oddział ortopedyczny- mówi Tarasiewicz.

Wyjaśnił, że jeden z pozostałych dwóch pacjentów OIOM doznał w wypadku obrażeń twarzoczaszki, a drugi ma pękniętą wątrobę.

Według dyrektora szpitala Wojciecha Grzelaka, na razie nie wiadomo, który z rannych będzie wymagał rehabilitacji i w jakim zakresie. - Złamania u tak młodych i wysportowanych osób przeważnie goją się bardzo dobrze - powiedział.

Pozostali z poszkodowanych nastolatków przebywają na oddziałach ortopedycznym, dziecięcym, neurochirurgicznym i chirurgicznym.

Kolarze jechali w peletonie, w który uderzył polonez. Wszyscy są zawodnikami Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Sprawca wypadku został zatrzymany przez policję. W sobotę zostanie przesłuchany przez prokuratora i ewentualnie usłyszy zarzuty. Kierowca poloneza był trzeźwy. Policja nie wyklucza, że mógł zasnąć nad kierownicą.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ranni

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje