Powrót Andrzeja Gołoty

Andrzej Gołota wraca na bokserski ring! 14 sierpnia rywalem polskiego pięściarza w amerykańskim Dover Downs Casino (stan Delaware) będzie Brian Nix.

- Wracam z nudów. Mam dość zabawy. Nie umiem robić nic innego, więc wracam do boksu, choć mam też inne propozycje - powiedział w rozmowie z "Życiem Warszawy" Gołota. Czy zatem zapowiada się wielki "comeback" polskiego pięściarza?

Reklama

Gołota nie walczył od pamiętnego pojedynku z Mike'iem Tysonem, kiedy to uciekł w drugiej rundzie z ringu w hali The Palace of Auburn Hills na przedmieściach Detroit. Później stoczył kilka walk na ulicy, a za jedną z nich do dziś toczy się przeciwko niemu sprawa w gdańskim sądzie.

Za najbliższą walkę Gołota ma dostać 100 tysięcy dolarów, ale sam nie chce mówić o pieniądzach.- O kasie nie zamierzam rozmawiać. Tutejszy urząd skarbowy jest bardzo dociekliwy. Kiedyś, jak chcieli sprawdzić dochody domu publicznego, to przez miesiąc liczyli, ile prześcieradeł odwożą do pralni. Nie zdziwiłbym się, gdyby czytali też polskie gazety - powiedział "ŻW".

O przeciwniku Gołota wie niewiele. Nix ma 185 cm wzrostu i 18 zwycięstw 10 porażek na koncie. Zdaniem "Andrew", to trochę za mocny rywal, jak na walkę po tak długiej przerwie. - Musieliśmy się jednak zgodzić na niego, bo komisja sportowa nie chciała słyszeć o słabszych rywalach. Stwierdzili, że jestem zbyt dobrym pięściarzem. Niezły numer, co? Dostaję po głowie od wszystkich, a oni mówią, że moje nazwisko jeszcze coś znaczy.

Czy nazwisko Gołota będzie jeszcze coś znaczyło po walce 14 sierpnia? - Wszystko zależy od tego, jak wypadnę. Stary już jestem. Może wygram, zmażę plamę na honorze i pójdę na emeryturę. Wszystko jest możliwe - zakończył Andrzej Gołota.

Oto adres miejsca gdzie 14 sierpnia odbędzie się walka:

1131 North DuPont Highway,

Dover DE 19901.

Numer telefonu 1-800-711-5882.

INTERIA.PL/Życie Warszawy
Dowiedz się więcej na temat: dover | powrót | gołota

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje