Przełożony konkurs z Harrachova w Engelbergu

Jeden z dwóch odwołanych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które miały odbyć się w czeskim Harrachovie, rozegrany zostanie w piątek w Engelbergu, poinformowała we wtorek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). O drugi ubiega się Zakopane.

- Z propozycją zorganizowania w Zakopanem jednego z odwołanych konkursów zwrócił się do FIS prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. FIS rozpatruje propozycję i myślę, że decyzja zapadnie prawdopodobnie w czasie Turnieju Czterech Skoczni, na przełomie grudnia i stycznia - podkreślił prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

Reklama

- Jeszcze nic nie wiem o polskiej propozycji. Jedno jest na dziś pewne, że jeden z przełożonych konkursów w Harrachovie odbędzie się 17 grudnia w Engelbergu - powiedział członek komisji mediów FIS odpowiedzialny za skoki narciarskie Horst Hilgen. Jego początek o 13.30.

Tak więc Szwajcarzy zorganizują w sumie trzy konkursy. Dwa pozostałe zgodnie z planem odbędą się 18 i 19 grudnia. W identycznej sytuacji może znaleźć się zimowa stolica Polski, gdzie zaplanowane są dwa konkursu pucharowe 21 i 22 stycznia. Jeśli FIS zgodzi się na propozycję Zakopanego, na Wielkiej Krokwi skoczkowie będą rywalizować trzykrotnie.

Aura przeszkodziła Czechom zorganizować w sobotę i niedzielę konkursy PŚ. Udało się przeprowadzić jedynie piątkowe kwalifikacje.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Zakopane | FIS | konkursy | Adam Małysz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama