Przyszłe gwiazdy NBA o tytuł

Od soboty do poniedziałku w San Antonio zostanie rozegrany turniej Final Four NCAA. Najlepsi młodzi koszykarze w USA powalczą o tytuł i angaż do NBA.

Do najlepszej czwórki sezonu awansowali zawodnicy Kansas, UCLA, Memphis i North Carolina. W sobotnich półfinałach Tar Heels, czyli była ekipa Michaela Jordana zmierzy się z Kansas, a kalifornijska UCLA z Memphis.

Reklama

Areną zmagań najlepszych z najlepszych akademickiego basketu z USA będzie była hala mistrzów NBA z San Antonio - Alamodome. "Ostrogi" występowały w obiekcie z Montana Street w latach 1993-2002. W sezonie 1995/96 Alamodome gościła gwiazdy ligi w dorocznym meczu All-Star (MVP dla grającego pierwszy pełny sezon po powrocie Jordana). W 1999 roku na mecze finałowe z New York Knicks w hali zasiadało po ponad 39,5 tysięcy widzów!

Zainteresowanie rozgrywkami akademickimi w Stanach jest ogromne. Na teksańskie Final Four biletów zabrakło już w styczniu! Popularność finałów rokrocznie jest tak wielka, że NCAA opracowała nowy projekt trybun, dzięki któremu za rok Final Four będzie mogło na własne oczy śledzić aż 70 tysięcy kibiców.

Popisy kandydatów na gwiazdy NBA (gwiazdy NCAA co roku trafiają do draftu) cieszą się także uznaniem telewidzów. W zeszłym roku ponad 130 milionów Amerykanów oglądało co przynajmniej część turnieju, a ponad 40 milionów (czyli cała ludność Polski z dobrym okładem!) zasiadła przed telewizorami tylko na finał.

Polscy kibice będą mogli śledzić rozgrywki Final Four na antenie stacji NASN.

Plan spotkań Final Four w NASN (godz. polskiego czasu):

6.04. godz. 00.00 - 1. półfinał

6.04. godz. 02.30 - 2. półfinał

8.04. godz. 03.00 - wielki finał

Dowiedz się więcej na temat: USA | NCAA | four | NBA | 'Gwiazdy'

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama