Puchar UEFA: Awans Amiki

Amica Wronki awansowała do II rundy Pucharu UEFA. We Wronkach w rewanżowym spotkaniu I rundy, podopieczni Mirosława Jabłońskiego przegrali z Servette Genewa 1:2.

Dwa tygodnie temu, wronczanie pokonali w Genewie Servette 3:2 i dzięki większej ilości goli zdobytych na boisku rywala to oni wywalczyli awans.

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego nie wykorzystali w pierwszej części spotkania dwóch znakomitych okazjji. Bramkarza gości nie zdołał pokonać Grzegorz Król, który w idealnych sytuacjach pogubił się na polu karnym rywali.

Szwajcarzy zatakowali odważnie od pierwszych minut spotkania. W 10 minucie groźny strzał głową Thurre kapitalnie obronił Szamotulski. Bramkarz Amicy był jednak bezradny w 33 minucie, kiedy to przegrał pojedynek sam na sam z Freiem.

Po przerwie wronczanie przejęli inicjatywę i w 60 minucie, Marcin Burkhadt precyzyjnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gości. Kiedy wydawało się, że druga bramka dla Amiki będzie tylko kwestią czasu, na dwie minutu przed końcem Frei pięknym strzałem z rzutu wolnego ponownie dał nadzieje na awans Szwajcarom.

Nerwowe ostatnie minuty nie przyniosły zmiany rezultatu i dzięki bramce strzelonej na wyjeździe w II rundzie zagrają podopieczni Mirosława Jabłońskiego.