Puchar UEFA: Polonia - Twente Enschede 1:2

Piłkarze warszawskiej Polonii przegrali z holenderskim Twente Enschede 1:2 (0:0) w pierwszym spotkaniu I rundy Pucharu UEFA. Gole dla gości zdobyli Koolman i Van der Laan, a jedyną bramkę dla polonistów strzelił Bąk.

"Czarne koszule" zmarnowały olbrzymią szansę uzyskania korzystnego rezultatu z wyżej notowanym rywalem, który w Łodzi nie pokazał nic nadzwyczajnego. Po bezbarwnej pierwszej odsłonie, w 60. minucie Koolman wykorzystał koszmarny błąd defensorów Polonii i z najbliższej odległości pokonał Liberdę. Szesnaście minut później po składnej akcji całego zespołu i podaniu Tarachulskiego wyrównał Bąk. Jednak w końcówce Twente przeprowadziło skuteczną kontrę, którą celnym strzałem z dystansu zakończył Van der Laan.

Pojedynek rozegrano na stadionie Widzewa w Łodzi, bowiem obiekt Polonii przy ulicy Konwiktorskiej w stolicy nie spełnia wymogów europejskiej federacji.