Rajd Cypru: Gronholm gotowy do odparcia ataków

Fin Marcus Gronholm ma nadzieję na utrzymanie swojej niedawno wywalczonej pozycji lidera Rajdowych Mistrzostw Świata. Staje przed tym zadanie właśnie w debiutującym w kalendarzu Rally of Cyprus, który ma być najtrudniejszym, najwolniejszym i najkrótszym w tym sezonie.

Kierowca Peugeota prowadzi w "generalce" sześć punktów przed Brytyjczykiem Richardem Burnsem, po wygranej na własnym terenie w Rajdzie Finlandii dwa tygodnie temu. - Nie czuje żadnej presji, bo do końca jest jeszcze sporo ścigania i wciąż 50 punktów do zdobycia. - powiedział Gronholm. - Muszę tylko zachować skupienie, bo Richard i Colin McRae będą bardzo groźni, gdyż mają oni więcej doświadczenia w następnych rajdach.

Reklama

Rajd Cypru jest nowy w kalendarzu i będzie rozgrywał się na drogach od tras na północ na Limassol aż po kamieniste odcinki w regionie on Kommandaria. Na zawodników czekają 23 odcinki specjalne przy średniej szybkości zaledwie 60 km/h, co spowoduje duże wykorzystanie dwóch najniższych biegów.

- Nie wiem jak będzie ciężko, aż do momentu kiedy zacznie się impreza. Drogi są bardzo wąskie i kamieniste, a temperatura będzie bardzo wysoka. Duże będzie zależało od tego, jak zespoły przystosują się do tych warunków - stwierdził trzeci w klasyfikacji RMŚ (8 pkt straty do lidera) kierowca Forda Colin McRae. Brytyjczyk ma nadzieje na kontynuowanie dobrej passy jeśli chodzi o niezawodność sprzętu. - Pokazaliśmy, że możemy uzyskać wyniki, jeśli zostajemy w zawodach, ale myślę ten rajd będzie najtrudniejszy w sezonie.

Jeżdżący w barwach Subaru Burns chce z kolei przerwać passę złych występów. - Odcinki są bardzo kamieniste i jest trudno przewidzieć co się stanie - wyjaśnił lider RMŚ. - Minie trochę czasu zanim przyzwyczaimy się do "wolnych zakrętów", ale samochód na testach przed imprezą spisywał się dobrze.

Uwaga obserwatorów będzie także skupiona na czterokrotnym mistrzu świata Jusze Kankkunenie, który wystartuje w 150 rajdzie do RMŚ. - Jestem szczęśliwy, z takiego wyniku, ale będę zaczynał tę imprezę tak samo ślepy jak każdy inny - mówił Fin.- Wybór opon może być kluczowy.

Dowiedz się więcej na temat: kierowca | odcinki | rajd cypru | rajd

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje