Rajd Krakowski: Wygrana Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc jadący Peugeotem 206 WRC wygrał Rajd Krakowski - 3. eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Olsztynianin wyprzedził na mecie o 7,9 sekundy broniącego tytułu mistrza Polski Janusza Kuliga (Ford Focus WRC) oraz Tomasza Kuchara (Toyota Corolla WRC) - strata 2.00,4.

Jest to pierwsza wygrana "Hołka" w RSMP od ponad roku. Dzięki niej były mistrz Europy wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Polski.

Reklama

Na drugiej miejsce wysunął się w niej Janusz Kulig, który traci do Hołowczyca 10 punktów. Krakowian po I etapie miał dużą stratę do lidera, ale sobotnie odcinki specjalne były jego popisem. Wygrał wszystkie, a łącznie w imprezie był najszybszy na 12 (z 18 rozegranych) OS-ach, co pozwoliło mu na zdobycie dodatkowego punktu do MP.

Na trzecie miejsce w klasyfikacji RSMP spadł prowadzący po dwóch eliminacjach Leszek Kuzaj, który po wypadku na 7. OS-ie wycofał się z rajdu.

Oficjalne wyniki Rajdu Krakowskiego ogłoszone zostaną dopiero po posiedzeniu zespołu sędziowskiego i zapoznaniu się z raportami komisarzy z poszczególnych odcinków.

W sobotę nie obeszło się bez wypadków oraz zakłóceń porządku na trasie. Na 14. odcinku specjalnym załoga Włodzimierz Groblewski i Januariusz Czerwoniec (Volkswagen Polo) wypadła z trasy. Kierowca doznał urazu kręgosłupa i został przewieziony helikopterem do szpitala w Krakowie. Pilot jest tylko potłuczony.

Natomiast na 12. OS kibice rozpoczęli bójkę między sobą i trzeba było przerwać próbę. Wyniki OS zostały jednak zaliczone, choć kierowcy z dalszymi numerami otrzymali taki sam czas.

Jeden z widzów został potrącony na trasie przez samochód. Inny kibic spadł z drzewa, z którego oglądał zawody. Pomocy obydwu poszkodowanym udzieliło pogotowie ratunkowe.

Nieoficjalne wyniki Rajdu Krakowskiego
 1. Krzysztof Hołowczyc (Peugeot 206 WRC)  1:50.26,7
 2. Janusz Kulig (Ford Focus WRC) strata      7,9 s
 3. Tomasz Kuchar (Toyota Corolla WRC)      2.00,4
 4. Łukasz Sztuka (Seat Cordoba WRC)       2.32,0
 5. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo VI, N) 5.33,6
 6. Marcin Turski (Mitsubishi Lancer Evo VI, N)  5.39,8
 7. Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer Evo VI, N)   7.04,4
 8. Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer)       8.58,3
 9. Sebastian Frycz (Mitsubishi Lancer Evo V, N) 10.30,4
10. Bartłomiej Baniowski (Subaru Impreza WRX, N) 10.41,8
INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje