Reprezentacja Polski na Cracovii

Już w niedzielę w Krakowie mają się zjawić reprezentacje Polski i Stanów Zjednoczonych, które w środę zmierzą się ze sobą na stadionie Wisły Kraków.

Wyjątkiem są polscy zawodnicy, którzy jeszcze niedzielę rozgrywają mecze w swoich ligach. Oni przyjadą do Krakowa w poniedziałek - poinformowała rzecznika prasowa reprezentacji Polski Marta Alf.

Reklama

- Reprezentacja Stanów Zjednoczonych odbędzie trening na stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży w poniedziałek o godz. 16. Dwie godziny później spodziewamy się reprezentacji Polski - powiedział rzecznik prasowy Cracovii Marek Mazurczak.

Jak dodał Mazurczak istnieje ewentualność, że Polacy będą trenować na stadionie Cracovii także o godz. 11 w poniedziałek, ale równie dobrze trener naszej drużyny - Leo Beenhakker - może wziąć swoich zawodników na spacer. Te ewentualne dodatkowe zajęcia na obiekcie "Pasów" mają być zamknięte dla mediów. Popołudniowe treningi będą mogli obserwować dziennikarze oraz zaproszeni goście - np. mówi się o dzieciach z domów dziecka.

- Bardzo się cieszymy, że treningi obu drużyn odbędą się na stadionie Cracovii. Nie zawsze mamy okazje gościć gwiazdy światowej piłki, reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Polski na naszym obiekcie. Jest to dla nas wyróżnienie - powiedział Mazurczak.

Warto dodać, że poniedziałkowe zajęcia obu reprezentacji odbywają się na obiekcie Cracovii gdyż murawa na stadionie "Pasów" jest w doskonałym stanie (czego jednak nie można powiedzieć o tej na Wiśle).

Dzień później zajęcia piłkarzy Polski i USA odbędą się jednak na stadionie Wisły.

- Wiadomo już, że we wtorek na naszym obiekcie odbywają się dwa treningi. O godz. 16 będzie go miała drużyna USA, zaś Polacy rozpoczynają o godz. 18.30 - powiedział rzecznik prasowy Wisły Kraków Adrian Ochalik.

Zajęcia na obiekcie "Białej Gwiazdy" będą tylko w części otwarte dla przedstawicieli mediów.

W kasach Wisły nie ma już biletów na mecz Polska - USA. Rozeszły się już w środę przez kilka godzin sprzedaży - poinformowało biuro prasowe krakowskiego klubu. W kasach przygotowano 6 tys. biletów. Kibice mogli kupować je od godz. 11 w środę, zaś pierwsi chętni ustawili się pod kasami już koło godz. 7.

Resztę wejściówek na ten mecz rozprowadzano w inny sposób (np. przez internet). Wszystko wskazuje na to, że spotkanie obejrzy komplet widzów (nieco ponad 20 tys.).

Biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa poinformowało z kolei, że dla zapewnienia sprawnego dotarcia na obiekt "Białej Gwiazdy" przed meczem (w godz. 16.00 - 20.30) oraz po jego zakończeniu (od ok. godz. 22.30) będzie po Krakowie kursować specjalna linia tramwajowa o numerze 0 na trasie: Dworzec Towarowy - Dworzec Główny - Cichy Kącik (rejon stadionu).

Miejsca parkingowe dla przybywających spoza Krakowa autokarów z kibicami wyznaczone zostały na al. 3 Maja.

Miejsca parkingowe dla samochodów osobowych zostały przygotowane na ul. Reymonta 22 oraz przy stadionie Cracovii (wjazd od ul. Kałuży). Kierowcy proszeni są o umieszczenie w widocznym miejscu pojazdu karki białego papieru z napisem "Polska - USA" celem bezproblemowego kierowania przez funkcjonariuszy policji drogowej w rejon miejsc parkingowych.

W dniu meczu (26 marca) obowiązywał będzie zakaz parkowania pojazdów na al. 3 Maja (za wyjątkiem autokarów przywożących kibiców na mecz), zaś od godz 16 planowane jest zamknięcie tej alei. Ze względów bezpieczeństwa w środę Park Jordana - znajdujący się bardzo blisko stadionu - zostanie zamknięty o godz. 19.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mecz | Kraków | reprezentacje | USA | reprezentacja | reprezentacja Polski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje