Rio Miyaichi - nowa młoda gwiazda Arsenalu

Rio Miyaichi - zapamiętajcie dobrze tego piłkarza, bo wkrótce jego gwiazda może rozbłysnąć w angielskiej Premier League. 18-letni japoński skrzydłowy to najnowsze odkrycie trenera Arsenalu, Arsene Wengera. Piłkarz ma zameldować się przy Emirates Stadium już w styczniu.

Reklama

Na razie o utalentowanym graczu z Kraju Kwitnącej Wiśni wie niewielu kibiców. Piłkarz już latem był na krótkim stażu w ośrodku treningowym "Kanonierów", podczas którego zrobił dobre wrażenie. Tak dobre, że Arsene Wenger postanowił sprowadzić go do Londynu w zimowym okienku transferowym.

Miyaichi to uniwersalny ofensywny piłkarz, ale przeważnie grywa na skrzydle. Jego szybkość i sposób prowadzenia piłki niektórym przywodzą na myśl słynnego Lionela Messiego, dlatego też część kibiców nieco na wyrost ochrzciła Rio mianem "Japońskiego Messiego".

Piłkarz jest uczniem, więc ma jeszcze status amatora. Gra w drużynie Chukyodai Chuyko High School, która właśnie bierze udział w ogólnokrajowym turnieju szkół średnich. All Japan High School Tournament to zawody stojące na bardzo wysokim poziomie, są ukoronowaniem całego sezonu dla młodych japońskich piłkarzy i szansą pokazania się zagranicznym skautom.

Gwiazda Miyaichiego błyszczała już w pierwszym meczu jego drużyny, w którym strzelił rywalom gola i zaliczył asystę, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Kibice Arsenalu z niecierpliwością czekają na przybycie na Emirates Stadium nowego "młodocianego" talentu. My zamierzamy bacznie śledzić karierę utalentowanego Japończyka. Coś nam mówi, że ten chłopak zrobi karierę...

Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | Emirates Stadium | Rio

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje