Robert Bednarek przed derbami

Pozyskany latem obrońca Arki Robert Bednarek mówi o przybyciu z Korony Kielce i o najbliższych derbach z Lechią Gdańsk.

Bednarek zmienił klub po pięciu latach gry w Koronie. - Decyzja o opuszczeniu Kielc nie była łatwa - mówi obrońca. - Cały czas się nad tym zastanawiałem. Razem z żoną doszliśmy jednak do wniosku, że po pięciu latach czas zmienić otoczenie. Otrzymałem propozycję z Arki. Zobaczymy, czy to była dobra decyzja. Chcę zrobić wszystko, żeby mnie miło wspominali, tak jak w Kielcach.

Reklama

30-letni zawodnik nie ma problemu z aklimatyzacją. - Znałem wcześniej Bartka Ławę i Tomka Sokołowskiego, znamy się też między sobą z boiska. Przyszedłem, żeby pomóc zespołowi i dlatego muszę się szybko zaaklimatyzować.

Już w piątek startuje liga. Arce przyjdzie się zmierzyć z Lechią w Gdańsku. - Nie odczuwam zdenerwowania przed pierwszym meczem z Lechią, ale bardziej niepewność. Cieszę się, że wreszcie przyszedł ten pierwszy mecz.

Bednarka nie trzeba mobilizować na derby. - Wiem, jak ważny jest to mecz dla wszystkich kibiców, ale i dla nas piłkarzy. Koncentruję się jednak tak samo: czy jest to mecz z Lechią, Legią czy Odrą Wodzisław.

Dopiero ostatnie sparingi Arki mogły napawać optymizmem. O wcześniejszych piłkarze woleliby chyba zapomnieć. - Do sparingów nie podchodziliśmy pod względem wyników. Nie było ważne to, czy przegraliśmy z Pelikanem Łowicz, czy wygraliśmy z Gryfem Słupsk. Sparingi to nie to samo, co liga - nie można patrzeć na wynik. Wszystko idzie w dobrym kierunku, chociaż pierwsze dwa, trzy ligowe mecze to zawsze jest niewiadoma - tłumaczy Bednarek.

W sobotę Arka wygrała z Gryfem Słupsk aż 9:1, a Bednarek rozegrał całe spotkanie. - Ostatni sparing z Gryfem dał nam dużo pewności. Obserwowałem wyniki Arki z końcówki poprzedniego sezonu i byłem zaskoczony, że tak to wygląda. Na pewno ten zespół potrafi grać w piłkę i zwyciężać.

Czy zawodnik grał wcześniej w derbach? - W takich typowych jeszcze nie grałem, jedynie w meczach między zespołami, który nie przepadały za sobą. Muszę zrobić wszystko, żeby te pierwsze dla mnie derby były udane dla zespołu - zakończył Bednarek.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mecz | obrońca | robert

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje