Roman Weidenfeller na celowniku Aston Villi

Mający na koncie prawie 200 ligowych występów dla Borussi Dortmund Roman Weidenfeller, może niebawem zmienić klub. Jak donosi "Kicker", 30-letnim bramkarzem poważnie interesują się przedstawiciele Aston Villi.

"The Villans" usilnie poszukują nowego golkipera w miejsce Brada Friedela. Ich wybór padł na 30-letniego Weidenfellera, będącego w życiowej formie.

Reklama

Weidenfellerowi w czerwcu 2011 roku kończy się kontrakt z Borussią i jak do tej pory piłkarz nie zdecydował się na przedłużenie umowy z liderem Bundesligi. Jeśli nie złoży podpisu na nowym kontrakcie, latem będzie mógł odejść za darmo do wybranego przez siebie klubu. Skorzystać z tego faktu chce Aston Villa, która zamierza zaoferować Niemcowi dużo lepsze warunki finansowe, niż ten ma na Signal-Iduna Park.

30-letni Weidenfeller rozpoczął karierę w Kaiserslautern, ale stałe miejsce w bramce otrzymał dopiero po transferze do Borussii Dortmund w 2002 roku. Od tego czasu rozegrał prawie 200 ligowych meczów dla klubu z Westfalii, będąc przez cały czas jej podstawowym bramkarzem.

Dowiedz się więcej na temat: Borussia Dortmund | Bundesliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje