Ronaldinho odchodzi z Milanu do Gremio

To już niemal pewne! Słynny Ronaldinho jest o krok od odejścia z AC Milan. Jego nowym klubem będzie Gremio Porto Allegre. Aby sfinalizować transfer, kluby muszą ustalić jeszcze sumę odstępnego za 30-letniego napastnika.

Prezes Gremio Porto Allegre, Paulo Odone wyjawił, że jego klub ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Ronaldinho. Oznacza to, że słynny Brazylijczyk powróci do klubu w którym się wychował, nauczył grać w piłkę i z którego wypłynął na szerokie wody.

Reklama

Ostatnio wiele mówiło się o kadrowych ruchach w Milanie. Po decyzji o sprowadzeniu Antonio Cassano, jasne stało się, że ktoś zimą będzie musiał opuścić San Siro. Padło na Ronaldinho, który jesienią był trzecim napastnikiem Milanu, po Zlatanie Ibrahimoviciu i Robinho.

"Pomiędzy Ronaldinho i Gremio wszystkie szczegóły są ustalone i dogadane" - przyznał Paulo Odone w brazylijskiej telewizji RBS TV.

"Teraz wystarczy jedynie ustalić kwotę odstępnego. Najważniejsze jest jednak to, że piłkarz chce wrócić do Gremio, gdzie jest jego dom i gdzie nauczył się futbolu" - dodał Odone.

Ronaldinho do AC Milan przyszedł w 2008 roku z FC Barcelona. Włoski klub zapłacił za niego ok. 19 milionów euro. Przed występami na Camp Nou grał także w Paris Saint Germain, który był jego pierwszym klubem w Europie.

Dowiedz się więcej na temat: AC Milan | ronaldinho

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje