Saganowski: Boruca skreślać nie wolno

- Artur Boruc nie raz i nie dwa ratował nasz zespół. Uważam, że po przejściach w życiu prywatnym nie można skreślać człowieka, który wnosi dużo do tego zespołu - powiedział nam napastnik reprezentacji Polski Marek Saganowski, któremu spodobało się, że Leo Beenhakker ponownie powołał do kadry bramkarza Celtiku.

"Sagan" po spadku Southampton do III ligi znalazł się w trudnej sytuacji. Zdradził nam, że nosił się nawet z zamiarem powrotu do polskiej ekstraklasy (w rachubę wchodziła m.in. Legia), ale wszystko upadło z powodów finansowych.

Reklama

INTERIA.PL: Przed Wami ostatnia próba przed meczami eliminacyjnymi do MŚ z Grecją. Jakie w kadrze panują nastroje?

MAREK SAGANOWSKI, napastnik reprezentacji Polski i FC Southampton: - Samopoczucie jest dobre, bo na zgrupowaniach reprezentacji panuje zawsze fajna atmosfera. Mam nadzieję, że w meczu z Grecją pokażemy się z jak najlepszej strony, a zagramy w optymalnym składzie. Nikt nie wypadł z zawodników, którzy byli powoływani wcześniej, nikt nie doznał kontuzji, więc zanosi się na to, że będzie ciekawie.

MAREK SAGANOWSKI SPECJALNIE DLA INTERIA.PL

Tym ciekawiej, że jest wśród Was nowy kadrowicz - Ludovic Obraniak, który nie mówi po polsku. Jak wobec tego poradzicie sobie z wkomponowaniem go do zespołu?

- Każdy będzie potrzebował czasu, żeby zrozumieć, jak on gra. Tak samo, jak on będzie potrzebował paru meczów, żeby zrozumieć, jak my gramy. Z pewnością jest to jednak zawodnik, który gra w mocnej lidze, w niezłym zespole - OSC Lille. Wynika z tego, że Obraniak to mocny piłkarz, który poradzi sobie z wkomponowaniem do składu.

Do składu wraca Artur Boruc. Trener wybaczył mu te wpadki z meczów ze Słowacją i Irlandią Płn. To dobry pomysł?

- Oczywiście, że tak. Każdy z nas jest tu potrzebny, tym bardziej Artur, który nieraz udowodnił, że potrafi w pojedynkę wybronić cały mecz, a my strzelając jednego gola wygrywamy to spotkanie. Boruc nie raz i nie dwa ratował nasz zespół.

Uważam, że po przejściach w życiu prywatnym nie można skreślać człowieka, który wnosi dużo do tego zespołu. Dlatego zostawmy sprawy prywatne z jednej strony, a sportowe z drugiej.

Trener Beenhakker bardzo mocno Cię poparł. Powiedział, że nie widzi problemu w tym, że Twój klub - FC Suthampton spadł do III ligi, bo liczy się tylko to, jak grasz, a nie gdzie grasz.

- Znalazłem się w dziwnej sytuacji. Nie poddaję się jednak i biorę pod uwagę to, że do końca okienka transferowego zostały dwa tygodnie. W tamtym roku miałem podobną sytuację i wylądowałem w Aalborgu, grałem w Lidze Mistrzów. Dlatego teraz zachowuję spokój, a czas pokaże, gdzie będę grał.

Z drugiej strony jednak teraz nie będzie łatwo mi odejść. A to dlatego, że w klubie pojawił się nowy właściciel, który jest w stanie mnie utrzymywać. Zatem jeśli tylko trener będzie mnie chciał, to będę musiał zostać w Southampton.

Czy przy ewentualnych planach zmiany klubu bierzesz pod uwagę powrót do polskiej ligi, tak jak zrobił Marcin Mięciel, który wrócił do Legii?

- Brałem to pod uwagę, ale jest taka sytuacja, że Southampton zażądał za mnie odszkodowanie i polskich klubów na wypłacenie go nie stać.

Sam wiesz, jak trudno nam będzie awansować do mistrzostw świata w RPA. Pogubiliśmy już za dużo punktów. Co może być naszym atutem w jesiennych meczach eliminacyjnych?

- Kilka ważnych meczów gramy u siebie i to jest atut. Szczególnie ważny będzie pierwszy mecz z Irlandią Płn (w "Kotle Czarownic" w Chorzowie - przyp. red.). U siebie zagramy również ze Słowacją. Te dwa mecze pokażą, w jakim miejscu jesteśmy.

Grecja to dobry rywal na ten moment?

- Na pewno to dobry przeciwnik. Mają kilku dobrych zawodników. Został nam niecały miesiąc do meczów eliminacyjnych. Przed nimi zagramy kilka meczów ligowych i każdy z nas pokaże w lidze, w jakiej jest formie. Grecja to groźny przeciwnik, potyczka z nią jest ważna, ale jakby nie było zostało jeszcze kilka tygodni do następnego meczu.

Rozmawiał w Bydgoszczy Michał Białoński

CZYTAJ TAKŻE:

Kadra - ostatnia deska ratunku polskiej piłki

Wołowski: Kariera Smolarka stanęła w martwym punkcie

"Obraniak w stresogennej sytuacji"

Beenhakker: Nie wykopałem Boruca

Polacy wzruszyli Obraniaka

Błaszczykowski mocno wierzy w awans Polaków

Sznaucner: Będzie remis

Dowiedz się więcej na temat: napastnik | Artur Boruc | reprezentacja | obraniak | Boruc | beenhakker | southampton | Saganowski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje