Sepp Blatter uraził wielu ludzi swoją wypowiedzią

Środowiska homoseksualne są oburzone wypowiedzią prezydenta FIFA Seppa Blattera, który powiedział, że podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku "geje powinni powstrzymać się od aktywności seksualnej".

"Powiedziałbym, że powinni powstrzymać się od wszelkiego rodzaju aktywności seksualnej" - powiedział z uśmiechem Blatter podczas zebrania FIFA w Johannesburgu. W ten sposób odniósł się do zasad islamu i prawa katarskiego, według którego praktyki homoseksualne są nielegalne.

Reklama

"To bardzo niefortunna wypowiedź, która uraziła wielu ludzi" - powiedział Juris Lavrikovs, dyrektor ds. komunikacji w ILGA Europe, związku działającym w obronie gejów i lesbijek.

"Myślę, że teraz powinno się pojawić zdecydowane oświadczenie odcinające od tego stanowiska, zamiast chować się za mglistymi komentarzami. Mówimy o podstawowych prawach człowieka, które w tym przypadku są łamane - dodał Lavrikovs. - To nie jest żart. Dla wielu ludzi to sprawa życia i śmierci. Katar i ponad 70 krajów islamskich wciąż srodze napiętnują związki homoseksualne, a wiele z tych przypadków kończy się karą śmierci".

"Dlatego można być rozczarowanym, kiedy słyszy się, że organizacja, która promuje rywalizację sportową, a w swoim statucie potępia wszelkie formy dyskryminacji, promuje takie opinie" - mówił Łotysz.

Katar będzie gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Jest pierwszym krajem arabskim, który zorganizuje mundial.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: geje

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje