Sixers lepsi od Nets

Ubiegłoroczni finaliści NBA, koszykarze Philadelphia 76ers pokonali najlepszy zespół Wschodniej Konferencji New Jersey Nets 110:102.

Do zwycięstwa obrońcy tytułu mistrza Wschodu przyczynił się najlepszy strzelec ekpiy Larry'ego Browna, Allen Iverson, który zdobył 43 punkty. "Answer" rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, gdyż odczuwał jeszcze skutki starcia z Eddie Jones'em w meczu z Miami Heat. Dodatkowo spóźnił się na rozgrzwkę co miało decydujący wpływ na absencję w pierwszej piątce.Kiedy w 6 minucie pojawił się na parkiecie Sixers już prowadzili 13-6. Pomoc ze strony Iversona powiększyła przewagę nad Nets do 25 punktów w drugiej kwarcie.

- Jeśli łamiesz zasady, musisz ponieśc karę - powiedział po meczu Iverson - przyjąłem karę, ale zastanawiam się jaka będzie kara, dla zawodnika, który nie wychodzi w podstawowej piątce. Czyżby ten przepis został ustanowiony tylko dla mnie?.

Lider 76ers trafił połowę z oddanych 30 rzutów z gry oraz 4 razy zdobywał punkty rzutem za trzy. Mimo, że gracze z Filadelfii bezpiecznie prowadzili, po jednej z akcji, niezadowolony z decyzji sędziów Larry Brown nie wytrzymał nerwowo i został odesłany do szatni.

Sixers zajmują czwarte miejsce w Atlantic Division, mając na koncie 29 zwycięstw i 28 porażek.

Zaraz za ekpią z Filadelfii 5 miejsce zajmują gracze ze stolicy USA, Washington Wizards. Bez Michaela Jordana, który przechodzi rekonwalescencję po operacji kolana Wizards przegrali już siódmy mecz z rzędu (drugi bez Jordana), ulegając w Chicago miejscowym Bulls 81:90. Kibiców zgromadzonych w United Center najbardziej ucieszyła postawa młodego rookie Eddy'ego Curry, którzy wraz z Marcusem Fizerem zdobyli po 19 punktów. Dla Wizards najwięcej oczek zdobył Richard Hamilton, którzy zakończył mecz 30 punktami.

Na Zachodzie nie mają sobie równych koszykarze Sacramento Kings, którzy w Oakland pokonali Golden State Warriors 116:108. Chris Webber i Peja Stojakovic zdobyli łącznie 58 punktów i poprowadzili swój zespół do 42. zwycięstwa w sezonie.

Zwycięzca konkursu wsadów Jason Richardson z GSW, doznał w trzeciej kwarcie kontuzji i zakończył spotkanie tylko z 7 punktami.