Speedway Ekstraliga: Ostatni bój przed play-off

Drużyny startujące w Speedway Ekstralidze w niedzielę, 2 sierpnia rozegrają ostatnią rundę przed fazą play-off. Wyniki poszczególnych konfrontacji zadecydują o zajmowanych pozycjach przed decydującą częścią rozgrywek. O medale bój toczyć będzie sześć czołowych ekip.

Atlas Wrocław - Polonia Bydgoszcz: Pozostać w czołówce

Reklama

Stawką pojedynku jest pozostanie Polonii Bydgoszcz w czołowej szóstce ekstraligowych zespołów. W przypadku porażki bydgoszczan i niespodziewanego triumfu Wybrzeża Gdańsk nad Unibaksem Toruń Polonia skazana zostanie na walkę o utrzymanie. Taki scenariusz jest jednakże właściwie nieprawdopodobny, choć przyznać trzeba, że tegoroczne wyniki wielokrotnie zaskakiwały kibiców i zaprzeczały przedmeczowym spekulacjom. W związku z tym żużlowcy z Bydgoszczy do Wrocławia jadą po zwycięstwo.

Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno: Które miejsce przed play-off?

Unia Leszno w tabeli zajmuje IV, a Stal Gorzów V pozycję. Dla wicemistrzów z Leszna jest to szczególnie niewygodne, gdyż niemal przez cały sezon sklasyfikowani byli tuż za liderami. Tymczasem po niespodziewanej porażce na własnym obiekcie z Włókniarzem Częstochowa zanotowali zdecydowany spadek, który oznacza, że w play-off rozpoczną od meczu u siebie, a w rewanżu walczyć będą na stadionie przeciwnika. W ostatniej rundzie Unia ma zamiar zapobiec takim ustawieniom, ale potrzebne jest do tego zwycięstwo w Gorzowie. U progu rozgrywek gorzowianie ulegli przeciwnikom różnicą ponad 30 punktów. Jak będzie tym razem?

Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra: Lwy z podniesioną grzywą

Po wygranej w Lesznie Włókniarz Częstochowa nabrał wiary we własne siły. Osłabienie brakiem Nickiego Pedersena nie oznacza bowiem skazania ekipy na porażkę. Greg Hancock wraz z Tomaszem Gapińskim, Lee Richardsonem i Taiem Woffindenem mogą w ekstralidze sporo namieszać. Właśnie na to liczą częstochowianie w starciu z Falubazem, który jest II w tabeli. Zawodnicy z Zielonej Góry punktów jednak bez walki na pewno nie oddadzą.

Unibax Toruń - Wybrzeże Gdańsk: Brak złudzeń Wybrzeża

Tylko cud może w Toruniu dać wymarzony wynik Wybrzeżu Gdańsk. Gdańszczanie potrzebują własnego zwycięstwa i porażki Polonii Bydgoszcz we Wrocławiu. Dzięki temu awansowaliby na VI pozycję w tabeli i uchronili się przed walką o utrzymanie. W takie rozwiązanie nie wierzą już chyba nawet sami zainteresowani. Co prawda Unibax doznał w ostatnim czasie druzgocących klęsk w Lesznie i Zielonej Górze, ale na własnym stadionie pozostaje niepokonany. Czy dojdzie do sensacji?

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polonia | Częstochowa | ekstraliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje