Stoke City wykupiło Jermaine Pennanta

Angielski piłkarz jamajskiego pochodzenia Jermaine Pennant pozostanie w Stoke City, do którego był wypożyczony z hiszpańskiego Realu Saragossa. Angielski klub zapłacił za transfer definitywny 1,7 mln funtów, ale kwota może wzrosnąć do 2,8 mln funtów.

"Jermaine miał duży wpływ na postawę zespołu, odkąd jest z nami. Poza tym stał się ulubieńcem kibiców, więc wszyscy jesteśmy zadowoleni, że udało się doprowadzić do sfinalizowania tego transferu" - nie krył satysfakcji menedżer Stoke City Tony Pulis.

Reklama

Prawy pomocnik został latem wypożyczony z Realu Saragossa, do którego trafił z Liverpoolu. Teraz związał się z kolejnym angielskim zespołem na dwa i pół roku.

"Atmosfera wokół tego klubu jest wspaniała, więc z niecierpliwością oczekuję moich ponownych występów w najlepszej lidze na świecie" - powiedział piłkarz.

Pennant, zanim trafił do Liverpoolu (2006-2009), występował w Birmingham City, Leeds United, Watford i Arsenalu. Ma za sobą 24 występy w młodzieżowej reprezentacji Anglii (U-21), ale nie doczekał się powołania do seniorskiej kadry.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Stoke City

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje