Surowe kary za doping dla lekkoatletów

Troje z pięciorga brazylijskich lekkoatletów przyłapanych na stosowaniu pochodnej erytropoetyny (EPO): Bruno Tenorio, Jorge Celio Sena oraz Lucimara Silvestre zostało ukaranych dwuletnim zawieszeniem przez Brazylijską Konfederację Lekkoatletyczną. Dzień po tym, jak ich trener Jayme Netto wziął na siebie odpowiedzialność za podawanie zakazanego środka, odstąpili od badania próbki B.

Z tego prawa skorzystała natomiast dwójka pozostałych sprinterów Josiane Tito i Luciana Franca. Niezależnie od wyników, nie wystartują oni jednak w lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które w dniach 15-23 sierpnia odbędą się w Berlinie.

Reklama

Pozytywne rezultaty dały próbki pobrane u brazylijskich sportowców 15 czerwca, poza zawodami, a gdy informację o tym podano w tym tygodniu, natychmiast zostali wezwani do kraju z Niemiec, gdzie przygotowywali się do MŚ.

Zawieszono także dwóch trenerów klubu Rede Atletismo, Jayme Netto i Inaldo Senę, którzy przyznali się do udziału w procederze dopingowym. We wszystkich wypadkach kary będą obowiązywać do połowy 2011 roku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Netto | próbki | doping | kara

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje