Szkoci mają problem

Zapowiada się na kolejny koszmarny sezon dla szkockich zespołów w europejskich pucharach. Najpierw w kompromitującym stylu z Ligą Europejską pożegnał się Falkirk po przegranym dwumeczu z FC Vaduz z Liechtensteinu, teraz wygląda na to, że taki los spotka Motherwell FC, który w Bukareszcie uległ Steaule 0:3.

To jednak nie jest najgorsza wiadomość dla szkockich kibiców, gdyż w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Celtic uległ w Glasgow Dynamie Moskwa 0:1.

Reklama

Wobec takich rozstrzygnięć, mając jeszcze w pamięci klęskę Glasgow Rangers w ubiegłym sezonie w konfrontacji z litewskim FBK Kowno w walce o prawo gry w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w Europie, pojawiły się opinie, że słabe wyniki przedstawicieli SPL na scenie międzynarodowej są spowodowane tym, że zbyt późno startuje w tym kraju sezon ligowy. Dynamo pokonało Celtic, rozegrawszy 15 spotkań w rosyjskiej ekstraklasie, a "The Bhoys" mają ledwie kilka meczów towarzyskich na swoim koncie.

Menedżer Celtiku, Tony Mowbray nie zgadza się z tymi opiniami. Jego zdaniem, zmiana terminarza rozgrywek niczego nie zmieni. Uważa on, iż po prostu szkockie drużyny dysponują zbyt skromnymi budżetami, by rywalizować o najwyższe cele.

- Czy nasza kondycja była problemem, gdy graliśmy w środę wieczorem z Dynamem Moskwa? - dopytywał się Mowbray na łamach dziennika "Daily Record". - Zmiana kalendarza nie spowoduje, że szkockie zespoły zaczną wygrywać Ligę Mistrzów. Chodzi o zasoby, nie o restrukturyzację. Nie sądzę, że z powodu wydarzeń w tym tygodniu powinniśmy stracić z pola widzenia piłkę. Powinniśmy przejrzeć na oczy wobec tych rezultatów. Steaua wygrała z Motherwell, ale to klub, który wygrywał Puchar Europy. Celtic z kolei uległ drużynie, która dysponuje większym budżetem - zauważył Mowbray.

Szkoleniowiec potwierdził przy tym pozyskanie ze Stockport obrońcy Josha Thompsona, ale zapewnił, że jest to transakcja z myślą o przyszłości. Wykluczył jednak zamiar sprowadzenia byłego zawodnika Hibernian, Guillaume'a Beuzelina.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji | Celtic | szkoci | problem

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje