Trener Polski: To manipulacja!

Węgry i Japonia, zamiast Wybrzeża Kości Słoniowej i Chorwacji będą, obok Rumunii, rywalami polskich piłkarek ręcznych w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie, który odbędzie się w dniach 28-30 marca w Bukareszcie.

Jak poinformowała niemiecka federacja piłki ręcznej w podobnym turnieju w Lipsku Chorwacja zastąpi Hiszpanię, którą w ogóle pozbawiono możliwości walki o olimpiadę. W grupie tej wystąpią też Niemcy, Szwecja i Kuba.

Reklama

Tymczasem Wybrzeże Kości Słoniowej grać będzie w Nimes obok Francji, Korei Płd. i Kongo.

Informację o składzie bukareszteńskiego turnieju potwierdził dyrektor generalny rumuńskiej federacji Remus Draganescu. Tymczasem Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF), która jest odpowiedzialna za przeprowadzenie olimpijskich eliminacji, na razie nie potwierdziła oficjalnie tych wiadomości.

Zmiany te są konsekwencją werdyktu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. W czwartek zadecydował on, że powtórzone kwalifikacje olimpijskie w Azji były nieważne i przywrócił jako obowiązujące wyniki pierwszych eliminacji, w których zwyciężył Kazachstan. To właśnie Kazachstan wystąpi w Pekinie, podczas gdy Korea Płd. - zwycięzca anulowanego turnieju, będzie musiała jeszcze powalczyć o olimpijski awans.

- To obrzydliwa sprawa. Najgorsze jest to, że od miesięcy szykowaliśmy się na Chorwację, a teraz z żoną, zamiast myśleć o świętach, szukamy po internecie wszelkich możliwych informacji na temat Węgierek - powiedział trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Zenon Łakomy. - Brzydkie to wszystko jest, aż nie chce się o tym mówić. Kolejna manipulacja. Niemcy złożyli protest i do ich grupy nie trafiła Korea. Największy dramat przeżywa Hiszpania. Upokorzono ją. Ludzie nie zdają sobie sprawy co znaczy dla sportowca występ na olimpiadzie. W takiej postaci nasza grupa jest najtrudniejsza. Tak wychodzi po analizie wyników poszczególnych drużyn uzyskiwanych na mistrzostwach świata i Europy. Dziwne jest np. to, że we Francji zagrają aż dwie drużyny z Afryki. Wygląda to co najmniej na manipulację.

Skład turniejów kwalifikacyjnych do IO w Pekinie po modyfikacjach (jeśli IHF potwierdzi oficjalnie te informacje): Lipsk: Niemcy, Chorwacja, Szwecja, Kuba Bukareszt: Rumunia, Węgry, Polska, Japonia Nimes: Francja, Korea Płd., Wybrzeże Kości Słoniowej, Kongo.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje