Trudna sytuacja finansowa Zgody

Piłkarki ręczne Zgody Ruda Śląska niedzielny mecz z Ruchem Chorzów przegrały 24:35, będąc już "na wypowiedzeniach" wręczonych im przez działaczy w związku z trudną sytuacją finansową klubu. Władze Zgody zapowiedziały na czwartek komunikat w tej sprawie.

Grażyna Dziedzic, która od 8 grudnia jest nowym prezydentem Rudy Śląskiej, zadeklarowała, że "wykorzystując wszelkie możliwe środki będzie starać się pomóc ratować ten zasłużony klub". Zaznaczyła jednak, że w mieście działają także inne kluby sportowe o równie bogatej tradycji - Slavia, Wawel, Urania, Pogoń.

Reklama

Dodała, że urzęduje zbyt krótko, by zapoznać się dogłębnie z sytuacją finansową miasta i znaleźć środki finansowe. Wskazała, że Zgoda może prowadzić działalność gospodarczą - i w tym zakresie klub może liczyć na pomoc - lub szukać sponsora strategicznego.

Do spotkania działaczy Zgody z władzami miasta powinno dojść w najbliższych dniach. Na czwartek zaplanowano zebranie zarządu klubu, po którym ma zostać opublikowane stanowisko klubu dotyczące jego przyszłości.

Zgoda zajmuje 10. miejsce w tabeli ekstraklasy.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje