Turniej Czterech Skoczni bez Schlierenzauera

Austriak Gregor Schlierenzauer nie wystartuje w tradycyjnym Turnieju Czterech Skoczni, którego 59. edycja 29 grudnia rozpocznie się w niemieckim Oberstdorfie. Do rezygnacji z udziału w tej imprezie zmusiła go kontuzja kolana.

Narciarz urazu nabawił się podczas treningu w Seefeld. Operacja nie jest konieczna, ale przerwa w treningach potrwa co najmniej do końca roku.

Reklama

20-letni Schlierenzauer, dwukrotny indywidualny brązowy medalista olimpijski z Vancouver i złoty w drużynie, kontuzji więzadła - także w prawym kolanie - wcześniej nabawił się w marcu i musiał poddać się operacji.

Sezon poolimpijski nie jest jak na razie dla Tyrolczyka udany. Po czterech konkursach Pucharu Świata z 62 punktami plasuje się na 14. miejscu. Prowadzi jego rodak Thomas Morgenstern - 325 pkt.

Schlierenzauer jest jednym z najlepszych skoczków ostatnich lat. Wygrał 32 konkursy Pucharu Świata, w sezonie 2008/09 triumfował w klasyfikacji generalnej, ale w bogatej kolekcji sukcesów nie ma triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. Jego najlepsze lokaty to druga w 2007 roku i trzecia dwa lata później.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje