US Open: Safin w półfinale

Marat Safin awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju US Open rozgrywanego na betonowych kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku. Pula nagród w tej imprezie wynosi ponad 15 milionów dolarów.

Rozstawiony z numerem 6 Rosjanin pokonał, w trwającym 3 godziny i 5 minut czterosetowym pojedynku, rozstawionego z "14" Nicolasa Kiefera 7-5, 4-6, 7-6 (7-5), 6-3. Safin zagra w 1/2 finału z Toddem Martinem, który w ostatnim ćwierćfinale wygrał z Thomasem Johanssonem.

Mecz Safina z Kieferem miał bardzo wyrównany przebieg, a duży wpływ na jego ostateczny koniec miał wynik tie-breaku niezwykle wyrównanego, prawie godzinnego, trzeciego seta. Minimalnie lepszy okazał się w nim Safin i to on nadawał ton w ostatniej partii, dwukrotnie przełamując Niemca.

Zacięty obraz pojedynku najlepiej obrazują statystyki. Obaj gracze, co się zdarza niezmiernie rzadko, popełnili taką samą ilość niewymuszonych błędów (41). Rosjanin "ugrał" niewiele więcej punktów (150-137), natomiast prawie bez podwójnych błędów serwisowych podawał (1-7).