Usain Bolt: Chcę zostać legendą!

"Niewiele mi już brakuje, by zostać legendą sprintu" - uważa Jamajczyk Usain Bolt, który podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie zdobył złote medale na 100 i 200 m, poprawiając znacznie rekordy świata na obu dystansach. Jak przyznał, wiele radości sprawiłby mu tytuł szlachecki.

"Moim celem jest zostać legendą, sprinterem, którego nikt nigdy nie zapomni. Myślę, że już niewiele mi brakuje" - powiedział Bolt, który w piątek kończy 23 lata.

Reklama

"W czym tkwi moja siła? Nie myślę o rekordach, zaszczytach, bo nie chcę wywierać na siebie presji. Wolę się cieszyć bieganiem. Mam w głowie plan i po strzale startera staram się go zrealizować. To wszystko" - podkreślił Jamajczyk.

Przed rokiem w igrzyskach olimpijskich w Pekinie trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, poprawiając rekordy świata na dwóch najkrótszych dystansach. W Berlinie jest bliski powtórzenia tego osiągnięcia - brakuje tylko złota w sztafecie 4x100 m.

Jego zwycięstw wszyscy oczekiwali, ale poprawienia rekordów świata aż o 0,11 zarówno na 100, jak i 200 m trudno było się spodziewać.

"Uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko ciężko trenować. I daję z siebie wszystko, a na zawodach tylko zbieram owoce tej pracy" - dodał, ostro odrzucając spekulacje, że bez niedozwolonego wspomagania osiągnięcie podobnych wyników nie byłoby możliwe.

"Nie obrażam się za to. Co więcej, w ogóle się tym nie przejmuję. Wiem, że to element współczesnego sportu, ale ja nie mam się czego obawiać" - podkreślił najszybszy człowiek świata.

Jamajka to była brytyjska kolonia, a głową państwa pozostaje królowa Elżbieta II. Jak zareagowałby na tytuł szlachecki? "Byłoby cudownie. Sir Usain Bolt. Jak to ładnie brzmi..." - zakończyła największa gwiazda lekkiej atletyki.

Czytaj także:

FANTASTYCZNY BOLT! ZNÓW POBIŁ REKORD ŚWIATA!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: rekordy | Jamajka | tytuł szlachecki | usain bolt | usain | bolt

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama