Wisła: Dramatycznie słaba sprzedaż biletów

Kibice Wisły Kraków nie chcą jeździć na mecze do Sosnowca. Bilety na mecze rozgrywane na Stadionie Ludowym sprzedają się dramatycznie słabo!

Przed sezonem najczarniejsze scenariusze przewidywały, że frekwencja na spotkaniach "Białej Gwiazdy" spadnie z 13 tys. (tak było w Krakowie, na stadionie przy Reymonta), do 2,5 tys. w Sosnowcu. Tymczasem na inauguracji sezonu ligowego z Ruchem Chorzów będzie tylko tysiąc osób!

Reklama

Jak nas poinformował Dariusz Gryźlak z marketingu Wisły, do piątku sprzedanych zostało ledwie 60 karnetów (słownie: sześćdziesiąt) i 400 biletów z czterech tysięcy na trybunę odkrytą. - Z zapełnieniem trybuny krytej nie ma takiego problemu, bo sporo biletów wędruje do sponsorów, a także gości honorowych Ruchu - informuje nas Gryźlak.

Pustki na trybunach nie pomogą na pewno drużynie mistrzów Polski w wygraniu pierwszego meczu po jednym remisie (z Levadią w Sosnowcu) i dwóch porażkach (rewanż z Levadią i superpuchar z Lechem). Zdawał sobie z tego Maciej Skorża i jego piłkarze.

- Obrona mistrzostwa Polski będzie jeszcze trudniejsza, niż w poprzednim sezonie. Przecież tracimy atut własnego boiska. Dlatego mam prośbę i apel do kibiców, żeby zdecydowali się wsiąść w pociąg, samochód i nas w Sosnowcu dopingowali - powiedział w piątek trener Skorża.

Kilka dni wcześniej Paweł Brożek miał nadzieję: - "Pikniki" zostaną w domu, ale prawdziwi kibice przyjadą do Sosnowca.

Michał Białoński, Kraków

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY NA RELACJĘ NA ŻYWO Z MECZU: WISŁA KRAKÓW - RUCH CHORZÓW! oraz NA POZOSTAŁE RELACJE NA ŻYWO Z MECZÓW EKSTRAKLASY!

Czytaj także:

SKORŻA : PODEJMUJĘ RĘKAWICĘ

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Skorża | Sosnowiec | kibice | mecze | Kibice Wisły | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje