Władimir Kliczko: Haye boi się mojego brata

Władimir Kliczko twierdzi, że udało mu się nakłonić Davida Haye'a do walki tylko dlatego, że Brytyjczyk śmiertelnie bał się pojedynku z drugim z braci Kliczko - Witalijem.

Władimir Kliczko (55-3, 49 KO), do którego należą pasy federacji IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej, wyznał, że mistrz WBA, David Haye, (25-1, 23 KO) nie chciał walczyć z jego starszym bratem Witalijem Kliczko (41-2, 38 KO), uznając, że "Dr. Ironfist" bije zbyt mocno.

Reklama

- Haye powiedział, że nie chce bić się z Witalijem. Mój brat bije zbyt mocno, więc Haye nie zamierza podejmować ryzyka i woli zmierzyć się ze mną. To prawda, nasza walka odbędzie się 2 lipca - zapewnia Kliczko.

Wpierw jednak Władimira czeka pojedynek rozgrzewkowy. 30 kwietnia "Dr. Steelhammer"zmierzy się z mało doświadczonym Dereckiem Chisorą (14-0, 9 KO), któremu nikt nie daje większych szans na zwycięstwo.

- Nie chcę zardzewieć, muszę być aktywny. Ostatni raz walczyłem we wrześniu. 30 kwietnia zmierzę się z Chisorą. To ten Brytyjczyk, z którym miałem bić się w grudniu - powiedział Ukrainiec.

Dowiedz się więcej na temat: haye | Kliczko | Witalij Kliczko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje