Wyścig Paryż - Roubaix znajdzie się w kalendarzu UCI

Wyścig Paryż - Roubaix (13 kwietnia), nazywany "królewskim klasykiem", znajdzie się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) - poinformowała Francuska Federacja Kolarska (FFC).

Organizator - stowarzyszenie ASO (Amaury Sport Organisation) osiągnął ostatecznie porozumienie z FFC co ma zapobiec sytuacji jaka miała miejsce podczas tegorocznego wyścigu Paryż - Nicea, odbywającego się bez zgody międzynarodowej federacji. UCI uznała go za "prywatne przedsięwzięcie ASO", grożąc ostrymi sankcjami w stosunku do popierającej organizatorów wyścigu Francuskiej Federacji i startujących w imprezie zawodników.

Reklama

Prezes FFC Jean Pitallier poinformował, że federacja krajowa zażądała od ASO aby zgłosiła imprezę do kalendarza UCI, na co organizatorzy wyścigu "w zasadzie się zgodzili".

"FFC skontaktuje się w tej sprawie z UCI już w czwartek aby wspólnie podjąć kroki do sfinalizowania porozumienia" - poinformowała francuska federacja dodając, że jest to reakcja na apel prezesa Federacji Kolarskiej Włoch Renato Di Rocco, który zwrócił się do swych francuskich kolegów i do kierownictwa UCI proponując zawarcie swego rodzaju rozejmu i uniknięcie eskalacji sporu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: francuska | federacja | wyścig | Paryż

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje