Zarzeczny: Ciszej nad tą trumną

Podobno świat żyje dziś w epoce wiedzy, która wypiera epokę przemysłu. U nas jednak albo przemysł ma się tak dobrze, albo jednak nie należymy jeszcze do świata...

Oto moje niepokoje:

Reklama

* BOT GKS Bełchatów

Może być mistrzem. Takim jak ćwierć wieku temu Szombierki Bytom. Tylko że wtedy trenował nie Lenczyk (choć już tak w ogóle trenował) tylko Kostka, strzelał nie Matusiak a Kapica, a zamiast węgla brunatnego wydobywano kamienny. Cała reszta się zgadza.

* Zagłębie Lubin

Przykład epoki agrarnej - przywiązania do ziemi. To co zrobił Łobodziński, zostając w tym przepięknym mieście, przypomina to, co zrobił niedawno Goliński, ruszając z miasta na wieś i ostatecznie niszcząc swoje futbolowe perspektywy. Futbol to bowiem ciągła wędrówka po schodach, w górę i w dół, a Łobodziński wolał przycupnąć na półpiętrze...

* Legia Warszawa

Kaplica. Epoka niewolnicza - tak to wygląda przynajmniej z perspektywy obcokrajowców, którzy skarżą się, że nie mogą pić, balować, dowolnie zmieniać klubów, opluwać piłkarzy drużyn przeciwnych i olewać własnych kolegów i fanów.

* Korona Kielce

Epoka równomiernego rozwoju. Najbardziej imponuje w tym klubie długofalowe planowanie i konsekwencja. Zdawałoby się, że Korona nie poradzi sobie bez Piechny, tymczasem Piechna nie może poradzić sobie bez Korony.

* Wisła Kraków

Centusiostwo, które żartem wypominają krakusom mieszkańcy innych regionów, de facto nie istnieje - ale w piłce niestety tak. Cupiał pożałował pieniędzy Petrescu, no to sam sobie strzelił w kolano. Tylko patrzeć jak Wisła będzie bronić się przed spadkiem...

* ŁKS

Znakomity beniaminek, którego nie potrafił zdemolować nawet Hajto, choć on zdemolować potrafi wszystko. Tak jak Bełchatów poradził sobie z Wisłą i Legią, a gdyby wrócił jeszcze Sypniewski (na trzeźwo), to powalczyć może o puchary.

* Lech Poznań

Zważywszy, że Smuda wystawiał drużynę z dwóch klubów - lokata żałosna. A za pensje Bosackiego, mundialowego bohatera, lepiej byłoby utrzymywać jakiś trzecioligowy klub. Na pewno.

* Cracovia

Prezes Filipiak to wciąż najlepszy zawodnik zespołu, który gra pięknie i przegrywa pięknie.

* Groclin

Produkcja przeniesiona na Ukrainę, zatem wkrótce z ligi zostanie w Grodzisku tylko stadion. Żałować będzie od 100 do 120 osób.

* Arka Gdynia

Nigdy nie widziałem brzydziej grającej drużyny, która poczyniłaby takie postępy - polski Bolton albo ja się nie znam wcale. Nikt nie jest niezły.

* Widzew Łódź

Czyli jak zrobić najlepszy zespół za najmniejsze pieniądze.

* Górnik Zabrze

Goło ale wesoło. Muszą dobrze oliwić, skoro wciąż jadą...

* Pogoń Szczecin

W referendum szczecinianie na pewno opowiedzieliby się za jej rozwiązaniem. Udała się tam bowiem rzadka sztuka - zohydzić coś najbardziej ukochanego, do reszty.

P.S. Nie dotyczy Dody i jej męża.

* Górnik Łęczna

Powoli traci miano Klubu Spokojnej Starości i jeśli nadal będzie stawiać na młodych, może być wzorem dla innych. W jakiejś takiej drugiej lidze, chyba tak...

* Odra Wodzisław

Zawsze uważałem, że klub ten bardziej pasuje do drugiej bądź trzeciej dywizji, no i na razie mnie zupełnie nie rozczarowuje. Dzięki chłopaki!

* Wisła Płock

Ciszej nad tą trumną...

Paweł Zarzeczny (Dziennik)

Dowiedz się więcej na temat: trumny | Bełchatów | ciszej

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje