"Zbliżamy się poziomem do Brazylii"

- Jestem przekonany, że to był jeden z piękniejszych meczów. Brazylijczycy wygrali zasłużenie. Widzę jednak, że nasz poziom zbliżył się do nich. Dostrzegam jeszcze te elementy, nad którymi musimy popracować - powiedział Raul Lozano, selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy.

"Biało-czerwoni" przegrali w półfinale Ligi Światowej z mistrzami świata 1:3 i w niedzielę zagrają w "Spodku" o trzecie miejsce.

Reklama

Jakie elementy zaważyły na porażce z "canarinhos"? - Na pewno zazwyczaj więcej dotykamy piłek blokiem, a w sobotę tak nie było, to zasługa ich rozgrywającego. Podobnie jeśli chodzi o zagrywkę, która była już w naszym wykonaniu lepsza - stwierdził Argentyńczyk.

- To był bardzo trudny dla nas mecz. Wszyscy w hali oczekiwali rewanżu za mistrzostwa świata. Polska zbliża się do naszego poziomu, ale w kluczowych elementach jesteśmy lepsi - powiedział z kolei Bernardo Rezende, selekcjoner Brazylijczyków.

- Jestem szczęśliwy, że odnalazł się Giba (26 punktów - przyp. red.). W piątkowym meczu zupełnie się pogubił i bardzo chciał się w sobotę zrehabilitować. Cieszę się z jego powrotu do dobrej dyspozycji i liczę, że tak samo albo lepiej zaprezentuję się w finale - przyznał trener mistrzów świata.

Rafał Dybiński, Katowice

Dowiedz się więcej na temat: selekcjoner

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje