Sikora wizytówką biathlonu

Za w miarę udany uznał kończący się sezon prezes Polskiego Związku Biathlonu Zbigniew Waśkiewicz. "Niedosyt jest z pewnością po występie na mistrzostwach świata, bo nasze wyniki mogły być lepsze. I w tym przypadku jednak średnia ocena nie jest zła" - stwierdził Waśkiewicz.

Prezes z zadowoleniem przyjął deklarację Tomasza Sikory o kontynuowaniu kariery do olimpiady w Vancouver. "Obserwacja startów Tomka w końcówce sezonu dostarczyła wielu emocji i była to prawdziwa przyjemność. Wiadomo, że pozostaje on wizytówką naszej dyscypliny, także w wymiarze medialnym. Dlatego cieszymy się z tej decyzji" - dodał.

Reklama

Związek zadecydował o przesunięciu planowanych na koniec marca MP w Jakuszycach. "Powody były dwa. Pogoda, jeszcze niedawno nie dawała nadziei na śnieg. Poza tym, sezon się kończy, zawodnicy po długiej nieobecności w kraju przyjeżdżają naprawdę zmęczeni i start w mistrzostwach byłby niejako pod przymusem. W dodatku na początku kwietnia czekają nas jeszcze wojskowe MŚ (Hochfilzen, Austria 1-5 kwietnia), więc nastąpiłaby kumulacja imprez. Planujemy rozegranie MP w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, co wydaje się szczęśliwszym terminem" - wyjaśnił prezes.

"Myślę, że udało się polskim zawodnikom stworzyć optymalne warunki do treningu. Nie wtrącaliśmy się do lokalizacji zgrupowań. Odbywały się zgodnie z planem trenerów, na wszystko wystarczyło środków i mam nadzieję, że podobnie będzie w kolejnym sezonie" - zakończył Waśkiewicz.

Oficjalne zakończenie i podsumowanie sezonu odbędzie się w Katowicach 9 maja.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wizytówka | sikora

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje