Justyna Kowalczyk zadowolona po trzech etapach Tour de Ski

Siódme miejsce podczas sprintu na 1,4 km techniką dowolną w szwajcarskiej miejscowości Val Muestair nie przeszkodziło Justynie Kowalczyk w utrzymaniu prowadzenia w klasyfikacji generalnej prestiżowych zawodów Tour de Ski. Po trzech z siedmiu etapów liderka Pucharu Świata jest zadowolona ze swoich dotychczasowych startów w TdS.

- Przyznaję, że jestem zadowolona po pierwszych trzech etapach Tour de Ski. Starałam się w każdym z moich biegów wystartować jak najlepiej, ale trasa w Szwajcarii nie była łatwa - stwierdziła Justyna Kowalczyk cytowana przez swoją oficjalną stronę internetową.

Reklama

Po jednodniowej przerwie zawodniczki przystąpią do kolejnego etapu Tour de Ski w czwartek. We włoskim Toblach odbędzie się bieg na 15 km stylem dowolnym. W obozie naszej zawodniczki trochę obawiają się tego dystansu.

- To jest rywalizacja w której można bardzo wiele stracić. Może być tak, że cała przewaga Justyny zostanie zniwelowana i trzeba będzie wszystko zaczynać od nowa. To jest długi dystans, a zawodniczki biegnące w grupie mają łatwiej by gonić - podkreślił trener Aleksander Wierietielny.

Klasyfikacja TdS po uwzględnieniu bonifikat czasowych (po 3 z 7 etapów):

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 35.08,0

2. Therese Johaug (Norwegia) strata 50,3 s

3. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) 1.00,9

4. Denise Herrmann (Niemcy) 1.05,3

5. Kikkan Randall (USA) 1.18,1

...

52. Kornelia Kubińska (Polska) 5.09,9

61. Paulina Maciuszek (Polska) 5.41,3

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Tour de Ski | aleksander wierietielny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje