Media w Rosji z respektem o Krzysztofie "Diablo" Włodarczyku

Media w Rosji z respektem wypowiadają się na temat polskiego boksera Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, który w piątek w Moskwie w obronie tytułu mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej zmierzy się z Rosjaninem Rachimem Czachkijewem.

Dziennik "Kommiersant" podkreślił, że z przeciwnikiem klasy Włodarczyka Czachkijew jeszcze nie walczył. "Polak, który profesjonalnym bokserem został 13 lat temu, należy do grona największych gwiazd wagi junior ciężkiej. Stoczył dokładnie 50 walk, z których 47 wygrał, dwie przegrał i jedną zremisował" - przekazała gazeta.

Reklama

"Kommiersant" przypomniał, że 31-letni Włodarczyk, "łączący twardość z umiejętnością mądrego doboru taktyki", już cztery razy obronił pas mistrzowski zdobyty w 2010 roku.

Pochodzącego z Inguszetii, republiki na Północnym Kaukazie, 30-letniego Czachkijewa, mistrza olimpijskiego z Pekinu (2008), moskiewski dziennik przedstawił jako "niezwykle ostrego i widowiskowego bojownika". Przypomniał też, że wygrał on wszystkie 16 pojedynków stoczonych na zawodowym ringu, w tym 12 przez nokaut.

"Kommiersant" podkreślił, że Czachkijew walczył dotąd wyłącznie w Niemczech - przed rosyjską publicznością zaprezentuje się po raz pierwszy.

W wywiadzie dla sportowego dziennika "Sport-Ekspress" rosyjski zawodnik zapowiedział, że nie będzie próbował za wszelką cenę zakończyć walki z Polakiem przed czasem. "Włodarczyk będzie chciał rozstrzygnąć bój w końcówce. Ma doświadczenie prowadzenia długich i ciężkich pojedynków. Dlatego w ostatnich rundach będę musiał szczególnie uważać" - powiedział.

Czachkijew oświadczył również, że będzie dążyć do uzyskania przewagi w każdej rundzie. "Fizycznie jestem przygotowany nie gorzej od niego, a może nawet lepiej. On ma większe doświadczenie, ale będę się starać nie myśleć o tym" - dodał.

Rosyjski bokser przygotowywał się do piątkowej walki u podnóża Elbrusu, na Kaukazie. Ćwiczył pod okiem Artura Grigorjana, w przeszłości mistrza świata WBO w wadze lekkiej.

W ocenie dziennika "Sowietskij Sport", "polski bokser słusznie uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w wadze junior ciężkiej, jednak nie jest supergwiazdą". Zdaniem tej sportowej gazety, "Czakijew, mimo niedużego doświadczenia na zawodowym ringu, ma niezłe szanse, aby stać się kolejnym czempionem z Rosji".

Rosyjskie media odnotowały wypowiedź Włodarczyka, że chce on "wstrząsnąć Rosją, pokonując jednego z jej najlepszych synów".

Włodarczyk i Czachkijew skrzyżują rękawice w Pałacu Sportu Dynamo, w dzielnicy Kryłatskoje, na zachodzie Moskwy. To jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w stolicy Rosji. Został oddany do użytku w sierpniu 2006 roku. Może pomieścić 5 tys. widzów. Na co dzień grają tam drużyny koszykarskie Dynamo Moskwa - męska i żeńska - występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych.

Krzysztof Włodarczyk - Rachim Czachkijew NA ŻYWO! Zapraszamy!

Z Moskwy Jerzy Malczyk

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof 'Diablo' Włodarczyk | Rachim Czachkijew

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama