Rozmowy na szczycie o walkach Adamka

O przyszłości dwóch najpopularniejszych polskich bokserów, mistrza świata International Boxing Federation i niekwestionowanego mistrza globu w wadze junior ciężkiej według magazynu "Ring", Tomasza Adamka oraz czterokrotnie walczącego o tytuł w wadze ciężkiej Andrzeja Gołoty rozmawiać się będzie w najbliższych godzinach i dniach w salach konferencyjnych Nowego Jorku i Deerfield Beach na Florydzie.

W "Wielkim Jabłku" po raz pierwszy twarzą w twarz, a nie przez telefon czy za pomocą e-maila spotkają się już jutro dyrektor wykonawczy Golden Boy Promotions Richard Schaeffer oraz szefowa firmy promocyjnej Tomasza Adamka Kathy Duva, zaś w siedzibie Don King Production Zyggi Rozalski i Andrzej Gołota już za kilka godzin usiądą do stołu z Donem Kingiem. Tematy znane - Schaeffer przyleciał z Los Angeles spotkać z szefami HBO oraz z Kathy Duvą, by złożyć jej nową propozycję na walkę legendarnego Bernarda Hopkinsa z Tomaszem Adamkiem, a Zyggi Rozalski i Andrzej Gołota rozmawiają z Donem na temat październikowego pojedynku Gołoty z "Góralem" w Polsce.

Reklama

Schaeffer: " Adamek dostanie większą ofertę za walkę z Hopkinsem"

- Bernard Hopkins bardzo chce tej walki, chce czegoś historycznie wartościowego, a walka z Adamkiem spełnia ten warunek - mówi Schaeffer, który powoli wyklucza zainteresowanie "Kata" pojedynkiem ze zwycięzcą listopadowej walki pomiędzy Chadem Dawsononem i Glenem Johnsonem. - Bernard będzie obchodził 15 stycznia przyszłego roku swoje 45. urodziny. Dyskutowaliśmy już z HBO o zrobieniu czegoś, co byłoby specjalnym uczczeniem tej daty. Łatwiej zrobić walkę z Adamkiem bo on nie walczy w listopadzie - stwierdził szef Golden Boy Promotions, który nie chcąc podawać liczb powiedział jednak, że "nasza propozycja dla Adamka będzie znacznie wyższa".

Tuż przed spotkaniem, Kathy Duva z Main Events była również nastawiona bardzo optymistycznie. - Fakt, że dochodzi do spotkania twarzą w twarz oznacza, że Richard podchodzi do sprawy bardzo poważnie. Doskonale wie, że tym razem oferta musi być zupełnie inna niż ostatnim razem - powiedziała Duva, odnosząc się do odrzuconej jako "zdecydowanie zbyt niska" oferty pół miliona dolarów za walkę "Górala" z "Katem". Według "The Ring", magazynu nie tylko bardzo wpływowego, ale także będącego własnością konsorcjum Oscara de la Hoi, ogólna suma zaproponowana Adamkowi ma tym razem "znacznie" przekraczać milion dolarów.

Rozalski: "Z Dziadkiem się dogadamy"; Gołota: "Zobaczymy jak mnie lubi"

Podobnie jak Schaeffer, z optymistycznym nastawieniem lecieli na rozmowy z Donem Kingiem Zyggi Rozalski i najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej, Andrzej Gołota. - Z "Dziadkiem" się dogadamy, nie ma między nami żadnych problemów. Dlaczego miałby się nie zgodzić na walkę Andrzeja w Polsce? Na pewno nie za darmo, bo to jest King, ale nie spodziewam się kłopotów. Ma tragiczne wspomnienia z ostatniej wizyty w Polsce, bo ciągle jest do tyłu ponad pół miliona dolarów, ale to chyba nie będzie miało wpływu. Chcemy trzymać się październikowej daty, na początku tego miesiąca, by Tomek miał czas na przygotowanie się do walki z Hopkinsem - powiedział Rozalski.

- Zobaczymy czy mnie naprawdę tak lubi jak mówi - komentuje Andrzej Gołota, dla którego będzie to pierwsze spotkanie z Kingiem od walki w chińskim Czengdu z Rayem Austinem. Wtedy na kolacji załamanemu kontuzją Polakowi King powiedział, że "jeszcze na pewno będziesz dla mnie walczył", ale nikt pewnie nie przypuszczał, że będzie chodziło o walkę z Adamkiem.

Przemysław Garczarczyk

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ring | gołota

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje