Walka Kliczki z Hayem na przełomie maja i czerwca

Szef Golden Boy Promotions Richard Schaefer poinformował, że Władimir Kliczko (55-3, 49 KO) porozumiał się z Davidem Haye'em (25-1, 23 KO) co do wszystkich warunków pojedynku mistrzów wagi ciężkiej, a wszelkie przychody zostaną równo podzielone pół na pół.

Zgodnie z regulacjami, mistrz świata po odwołaniu walki z powodu kontuzji, ma 30 dni, aby podpisać kontrakt na walkę z innym oponentem, czyli podpisy muszą znaleźć się pod kontraktem do 11 stycznia.

Reklama

- David chce tej walki, właściwie do negocjacji pozostały nam tylko data oraz miejsce walki - poinformował Schaefer. Bardzo prawdopodobne, że walka odbędzie się na terenie Niemiec, na przełomie maja i czerwca tego roku.

- Widać zmianę w podejściu Davida do tych negocjacji, w porównaniu do wcześniejszych. W to, że bracia zawsze chcieli i dążyli do tej walki, chyba nikt nie ma wątpliwości. Haye wydaje się być wreszcie gotów do tego starcia - powiedział Tom Loeffer, reprezentant braci Kliczko.

Pojedynek Władimira Kliczki z Haye'm miał odbyć się w czerwcu 2009 roku na stadionie Schalke 04 w Gelsenkirchen. Walkę miało oglądać 60 tysięcy fanów. Sprzedano nawet 40 tysięcy biletów, ale Brytyjczyk poinformował wtedy, że odniósł kontuzję i do wyczekiwanego pojedynku nie doszło.

35-letni Ukrainiec jest mistrzem federacji IBF, WBO i IBO, z kolei Haye ma pas mistrza świata WBA.

Dowiedz się więcej na temat: Kliczko | haye

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje